امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92245
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۱۴
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، قاسم جعفری بعد از ظهر امروز در بازدید از دفتر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، قاسم جعفری بعد از ظهر امروز در بازدید از دفتر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در استان خراسان شمالی اظهار کرد: شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر این اعتقادند که وزیر علوم در بخش‌هایی به نمایندگان مردم پاسخگو نبوده‌اند و از این رو برای استیفای حق مردم موضوع استیضاح را مطرح کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه بر این اعتقادیم که وزارت علوم می‌توانست با پرهیز از حاشیه‌سازی خیلی بهتر از این عمل کند اظهار کرد: با این اوصاف، نحوه عملکرد این وزارتخانه منطبق با آنچه که مأموریت این وزارتخانه است، فاصله دارد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی انتخاب رئیس دانشگاه امیرکبیر در روزهای اخیر و حاشیه‌سازی‌های ‌صورت گرفته را نمونه‌ای از عملکردهای قابل نقد این وزارتخانه خواند و تصریح کرد: فرآیند انتخاب روسای دانشگاه‌ها مشخص است و اینکه شورای حکمیت عهده‌دار این مسئولیت شود، برخلاف رویه‌ها بوده و اصلاً با روح قانون سازگار نیست.

وی همچنین بازگشت دانشجویان ستاره‌دار را برشمرد و گفت: بر‌اساس احکامی که در این زمینه وجود داشت این دسته از دانشجویان نمی‌توانستند به دانشگاه‌ها بازگردند و یا عزل و نصب‌ها در دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه تهران به عنوان دانشگاه مادر ایران همه حاکی از نحوه مدیریت در این وزارتخانه است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی طرح مسئله 3 هزار بورسیه بدون گذراندن روال قانونی و متهم کردن افراد و از سویی اطلاع‌رسانی ناصحیح در این زمینه را از عملکردهای ضعیف این وزارتخانه دانست.   

جعفری با یادآوری اینکه محیط علمی بایستی طلایه‌دار مباحث علمی و تحقیقاتی باشد تصریح کرد: نحوه عملکرد این وزارتخانه  خروجی‌اش بی‌اعتمادی به نظام خواهد شد از این رو نمایندگان حق پیگیری قانونی سئوال و استیضاح از وزرا را دارند که استیضاح وزیر علوم در این راستا انجام می‌شود.

وی در عین حال از احتمال برگزاری نشست مشترکی بین وزیر علوم و استیضا‌ح‌کنندگان در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش فارس، درخواست استیضاح فرجی دانا وزیر علوم با 50 امضا به هیئت رئیسه مجلس تحویل داده شده است.

انتهای پیام/63002/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها