امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92267
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 188
به گزارش فارس، علیرضا دبیر با اعلام این خبر در بازدید تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران از مناطق 21 و 22 گفت: شورای اسلامی شهر تهران در بودجه ...

به گزارش فارس، علیرضا دبیر با اعلام این خبر در بازدید تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران از مناطق 21 و 22 گفت: شورای اسلامی شهر تهران در بودجه سال 93 مبلغ 10 میلیارد تومان برای دادن وام به کارکنانی که صاحب خانه نیستند، تصویب کرده است.

وی افزود: این بودجه به صورت وام های با بهره کم با اولویت کسانی که صاحب خانه نیستند، در اختیار کارکنان شهرداری تهران قرار خواهد گرفت. همچنین بر اساس این مصوبه؛ مقرر شده به همین میزان از سوی بانک به کارکنان شهرداری تهران وام پرداخت شود.

دبیر با اشاره به اهمیت تکریم کارکنان شهرداری افزود: دستورالعمل چگونگی پرداخت این بودجه که حتما باید در سال جاری عملیاتی شود، در حال تدوین است.

در این بازدید علیرضا دبیر؛ علی صابری و مجتبی شاکری سه عضو شورای اسلامی شهر تهران در منطقه 21 از سرای محله شهرک دریا؛ پل غیرهمسطح تقاطع بزرگراه فتح- بلوار ایران خودرو؛ کانال زیرگذر تقاطع چیتگر و بزرگراه فتح؛ بوستان طبیعت؛ تملک املاک پل کاروانسرای سنگی؛ پارک قوری چای؛ سرای محله غزالی؛ زیرگذر تقاطع بلوار ایران خودرو و بزرگراه شهید لشکری؛ سوله ورزشی شهرک دانشگاه؛ فضای سبز بزرگراه آزادگان؛ بوستان و تفرجگاه لتمان و … بازدید کردند.

دبیر در نشستی که پس از بازدید از پروژه ها با سلیمی، شهردار منطقه 21 و معاونان وی برگزار شد؛ با اشاره به اهمیت برنامه 5 ساله برای شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: پروژه های مناطق باید دقیقا بر اساس برنامه پنج ساله انجام شوند.

وی توضیح داد: به عنوان مثال توسعه فضای سبز باید بر اساس سرانه تعیین شده در فضای سبز منطقه انجام شود. این موضوع در بحث ورزشی، عمرانی و … هم باید رعایت شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا در ادامه مانند بازدیدها از مناطق دیگر بر اهیمت ارتقای جایگاه معاونت برنامه ریزی منطقه تاکید کرد و بیان داشت:‌ همه مدیران و معاونان منطقه 21 باید بر اساس برنامه عمل کنند. کارشناسان و حسابرسان شورا نیز با دقت عملکرد مناطق را بررسی می کنند و حتی بر ماهیت پروژه ها هم نظارت خواهند داشت.

به گفته دبیر؛‌ معاونت برنامه ریزی به عنوان اتاق فکر منطقه، باید حرکتی رو به جلو در مسیر برنامه 5 ساله داشته باشد. وی اضافه کرد: اتاق پایش هم برای برطرف کردن ایرادات و پایش برنامه 5 ساله طراحی شده است. این اتاق با رفع  مشکلات برنامه دوم، راه را برای تدوین بومی برنامه سوم و با مطابقت بیشتر با نیازها و اولویت های منطقه باز خواهد کرد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا همچنین بر ضرورت استفاده از بخش خصوصی در مناقصات تاکید کرد و گفت:‌ به کار گیری توان بخش خصوصی، سرعت توسعه و پیشرفت شهر تهران را افزایش خواهد داد.

رعایت معماری اسلامی ایرانی نیز از موضوعاتی بود که دبیر بر اهمیت آن تاکید و اظهار کرد:‌ شهرداری باید در احداث ساختمان های خودش، مثل سرای محلات و ورزشگاه ها و ساختمان های اداری، معماری ایرانی- اسلامی را رعایت کند تا این موضوع در بین شهروندان نیز نهادینه شود.

وی اضافه کرد:‌ به این منظور در بودجه سال 93 یک درصد از اعتبارات کل بودجه را به این موضوع اختصاص دادیم.

در ادامه این نشست، مجتبی شاکری از شهرداری منطقه 21 خواست مساجد را در جوار مدارس و سرای محلات احداث کنند. وی با اشاره به نشستی که اعضای شورا با مقام معظم رهبری داشتند، گفت: حضرت آقا روی دو نکته متمرکز شدند؛ اینکه باید سیما و منظر شهرمان دینی اعتقادی و انقلابی باشد و نکته دوم رفتار بر اساس اعتقادات بود. در این خصوص بهتر است سرای محلات در جوار مساجد احداث شوند.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران همچنین بازدید دقیقی از دریاچه شهدای خلیج فارس در منطقه 22 داشتند. در این بازدید دبیر درباره شرایط آب دریاچه، نگهداری و حفاظت از درختان پارک چیتگر، دسترسی شهروندان به وسایل حمل و نقل عمومی و … نکاتی را مورد تاکید قرار داد.

در ادامه اعضای شورای شهر از مسیل کن؛ زورخانه دهکده المپیک؛ سوله ورزشی و سرای محله امید دژبان؛ بوستان نگین و … در منطقه 22 بازدید کردند. رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر در بازدید از پروژه مسیل کن از شهرداری منطقه 22 خواست پارکینگ این مجموعه را با مشارکت بخش خصوصی احداث کند.

دبیر همچنین تذکراتی را در خصوص تعیین تکلیف بهره بردار زورخانه دهکده المپیک بیان داشت و گفت:‌ این زورخانه به عنوان تنها زورخانه منطقه 22 به فضای سبز مناسبی نیاز دارد و باید هر چه سریعتر تکلیف بهره بردار این مجموعه مشخص شود. درگیر بودن بهره بردار در مرحله ساخت، باعث احداث بدون ایراد پروژه ها می شود.

وی در ادامه در نشستی که با قاسم مولایی، شهردار منطقه 22 و معاونان وی برگزار شد، تصریح کرد:‌ برآوردهای اعتبار پروژه ها باید دقیق باشد. در بازدید دوم کمیسیون برنامه و بودجه از مناطق در شهریور و مهرماه، نیازهای منطقه را در چارچوب برنامه 5 ساله پیشنهاد دهید.

علی صابری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز با اشاره به اهمیت اجرای مدیریت یکپارچه شهری اظهار داشت:‌ یکپارچگی باید در داخل شهرداری وجود داشته باشد تا در مدیریت شهری در بالاترین سطوح به وجود بیاید.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه از نظر حقوقی مصوبه غلط تا زمانی که اعتبار دارد باید ملاک عمل باشد؛‌ تصریح کرد:‌ ابطال مصوبات معاونت معماری و شهرسازی واکنش هایی را در بعضی از بخش ها در پی داشت. مسلما هر تصمیمی معترض دارد، اما برای پیشبرد کارها باید هماهنگی و پذیرش در بدنه شهرداری بیشتر شود.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها