امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92268
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عندلیبیان وکیل دادگستری با اشاره به وظایف قوه قضاییه در خصوص پیشگیری از وقوع جرم گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عندلیبیان وکیل دادگستری با اشاره به وظایف قوه قضاییه در خصوص پیشگیری از وقوع جرم گفت: خوشبختانه قوه قضاییه در زمینه پیشگیری از وقوع جرم تاکنون موفق عمل کرده است.

وی در پاسخ به اینکه مسئله پیشگیری از وقوع جرم در کشور را با توجه به ضرورت‌ همکاری سه قوه چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: مسأله پیشگیری از وقوع جرم را باید از دو منظر نگریست، یکی زمان قبل از وقوع جرم است که اساساً ارتباطی به دستگاه قضایی ندارد و دستگاه‌های دیگر در این زمینه مسئول هستند و دیگری زمان پس از وقوع جرم است که در این خصوص دستگاه قضایی باید بتواند طوری با مجرم برخورد و به پرونده‌اش رسیدگی کند که منجر به تکرار جرم از سوی وی نشود که به نظر من در این زمینه دستگاه قضایی تاکنون عملکرد موفقی داشته است.

وکیل دادگستری در خصوص مکانیزم‌های نظارت بر عملکرد قضات و کارکنان دستگاه قضایی و میزان موفقیت آن اظهار کرد: در اینجا باید نظارت تعریف شود، یک نظارتی وجود دارد که بر تخلفاتی مانند گرفتن رشوه و نفوذ در پرونده‌ها انجام می‌شود که قوه قضاییه در این زمینه عملکرد نسبتاً خوبی داشته است.

عندلیبیان افزود: یک نظارت کیفی هم داریم که بسیار مؤثرتر از نظارت قبلی است که خیلی هم نظارت سختی برای مسئولان نیست، مسئولان مربوطه می‌توانند با مطالعه یک پرونده نوع رسیدگی، صدور رأی، تخصص قاضی وبی‌انگیزه بودن قاضی نسبت به پرونده را بررسی کنند که اتفاقاً این نوع نظارت بسیار مطلوب و مفید است و می‌تواند رضایت عمومی را در پی داشته باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها