امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92274
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 17
   به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، حمیدرضا خانکه، رئیس دبیرخانه کارگروه بهداشت و ...

   به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، حمیدرضا خانکه، رئیس دبیرخانه کارگروه بهداشت و درمان کشور در حوادث غیرمترقبه افزود: با اجرای این طرح، تمام شماره های امدادی اعم از اورژانس کشور، آتش نشانی و ... در یک شماره امدادی (115)  ادغام شده و تمام هموطنان می توانند در صورت نیاز به هرگونه کمک امدادی، فقط با شماره امدادی 115 تماس بگیرند تا نیروهای امدادی مورد نیاز، برای کمک به آنان اعزام شوند.
 
 وی با اشاره به اینکه، برای اولین بار تمام سازمانهای امدادی در قالب یک طرح، در کنار هم و زیر چتر سلامت فعالیت خواهند کرد، ادامه داد: دسترسی آسان به منابع ایمنی، کاهش زمان پاسخگویی به حوادث و بلایا و در نتیجه کاهش میزان مرگ و میر و آسیبهای ناشی از حوادث و بلایا از جمله مزایای اجرای این طرح است.
 
خانکه خاطرنشان کرد: این طرح، ازسوی مرکز مدیریت حوادث وزارت بهداشت و مرکز تحقیقات و گروه آموزش سلامت در حوادث و بلایا دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی که متولی طرح هستند، به کمیسیون ایمنی راهها ( به سرپرستی وزیر راه )، پیشنهاد شد.
 
وی افزود: با تصویب این کمیسیون، تائید هیأت دولت و تأمین زیرساختهای لازم ، اجرای آزمایشی آن به مدت یک سال در استان قم ، آغاز می‌شود.
 
رئیس مرکز تحقیقات و مدیرگروه آموزشی سلامت در حوادث و بلایا دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: این مرکز ایده دهنده  اصلی این طرح است که به سفارش مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی وزارت بهداشت  در این زمینه فعالیت کرده است.
 
خانکه گفت: ایده این طرح پس از مطالعه مقایسه ای فعالیت امدادی حدود 50 کشور دنیا، به شکل طرح ، تدوین شده و در مسیر اجرایی قرار گرفت.
 
خانکه همچنین با اشاره به نتایج مطالعات انجام شده، گفت: این مطالعات نشان می دهند که همواره یکی از بزرگترین مشکلات در پاسخگویی مناسب به حوادث و بلایا، عدم هماهنگی سازمانهای درگیر امور امدادی است که این طرح به عنوان یکی از بزرگترین طرحهای امدادی طی حداقل 15 سال گذشته، می تواند مشکل هماهنگی سازمانهای امدادی را کاهش بدهد.
 
وی افزود:  با توجه به زیرساختهای بسیار قوی در استان قم و نزدیکی این استان به تهران، اجرای مرحله اول این طرح، به صورت آزمایشی (پایلوت) در استان قم انجام می‌شود و من مطمئن هستم که اجرای طرح «اورژانس ملی SOS» در این استان، موفقیت آمیز خواهد بود.
پایان خبر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها