امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92292
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد صبری مدرس دانشگاه و وکیل دادگستری اظهار داشت: دستگاه قضایی به عنوان شاخص سلامت در جامعه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد صبری مدرس دانشگاه و وکیل دادگستری اظهار داشت: دستگاه قضایی به عنوان شاخص سلامت در جامعه با اقدامات پیشگیرانه قبل از ارتکاب جرم، رسیدگی عادلانه و اقدام مناسب در زمان اجرای مجازات و برنامه‌ریزی اصولی و مراقبت‌های بعد از اجرای حکم می‌تواند در سالی که به عنوان مدیریت جهاد اقتصادی و فرهنگ است موثر عمل کند.

وی افزود: مدیریت جهادی در زمینه اقتصاد همان مبارزه با جرایم اقتصادی است که دستگاه قضایی در زمینه‌های جرایم مالیاتی، معوقات بانکی و اختلاس‌های میلیاردی دارد و برخورد با متهمان پرونده سه هزار میلیاردی و پرونده‌های اخیر مالی دیگر از رسیدگی‌های قاطعانه دستگاه قضا بود که اعتماد مردمی به دستگاه قضایی و نظام را بیشتر کرد.

صبری صدور احکام متناسب، رسیدگی‌های علنی و محاکمه همگی افراد مرتبط با پرونده‌های فساد مالی را از دیگر اقدامات مؤثری دانست که می‌تواند سطح اعتماد عمومی را بالا ببرد.

این استاد دانشگاه همکاری سازمان‌های مختلف کشوری از قبیل سازمان‌ بازرسی کل کشور به طور خاص و ویژه، نیروی انتظامی، رسانه ملی، قوه قضاییه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه پیشگیری را لازم و ضروری دانست.

وی همچنین یادآور شد: رفتارها وبرخوردهای قضایی نباید مقطعی و منفعلانه باشد و در زمینه‌های مختلف مبارزه با فساد باید برنامه محور حرکت کرد و مبارزات مداوم باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها