امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92301
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 20
ناصر چرخ‌ساز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ادغام شماره‌های امدادی کشور با یکدیگر خبر داد. وی ...

ناصر چرخ‌ساز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ادغام شماره‌های امدادی کشور با یکدیگر خبر داد.

وی گفت: طرحی از یک سال پیش در دست تهیه است که بنا بر آن شماره سازمان‌های امدادی مانند اورژانس، آتش‌نشانی، امداد و نجات و غیره با یکدیگر ادغام شده و یک مرکز تلفنی پاسخگوی شهروندان خواهد بود.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات با بیان اینکه این طرح به صورت پایلوت در استان قم اجرا خواهد شد گفت: با تصمیم وزیر راه اجرای این طرح به زودی در استان قم آغاز خواهد شد اما زمان و شیوه اجرای آن هنوز مشخص نشده است.

وی تاکید کرد: این طرح در راستای امداد‌رسانی سریع به مردم صورت می‌گیرد و امیدواریم با اجرای آن بتوانیم در حوادث و سوانح به سرعت به مردم خدمت‌رسانی کنیم.

به گفته چرخ‌ساز پیشنهاد سازمان امداد و نجات هلال احمر قرار گرفتن شماره 112 به عنوان شماره مادر در این طرح است چرا که این شماره به ثبت جهانی رسیده و گوشی‌های تلفن همراه بدون سیم‌کارت نیز قادر به برقراری ارتباط با این شماره هستند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات گفت: البته دلیل دیگر ما تماس‌های بیشمار مردم حادثه‌دیده با شماره 112 است به طوری که در یک حادثه‌ای مانند سیل یا زلزله بالغ بر 2 هزار تماس با شماره 112 گرفته می‌شود.

وی تصریح کرد: البته هنوز شماره به صورت قطعی تعیین نشده و ما به نظر اکثریت احترام می‌گذاریم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها