امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92303
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه نبردهای شدید و سختی را در منطقه القلمون در جنوب سوریه با ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه نبردهای شدید و سختی را در منطقه القلمون در جنوب سوریه با گروه‌های مسلح این منطقه آغاز کرده‌اند.

نیروهای ارتش سوریه در این عملیات تلاش دارند، تپه «ظهر الرهوه» را که مشرف به شرق منطقه عرسال در خاک لبنان است، را از تصرف عناصر مسلح آزاد و پاکسازی کنند. اهمیت این تپه در این نهفته است که در میان تپه‌های همجوار بلندترین به شمار آمده و تسلط بر آن به معنای تحت نظر داشتن مناطق اطراف و تحرکات گروه‌های مسلح در این مناطق به ویژه شهرک مرزی عرسال است که از جمله کانون‌های تردد عناصر مسلح از لبنان به سوریه و بالعکس به شمار می‌آید و گروه‌های مسلح برای رفت و آمد خود در این مناطق گذرگاه‌های مرزی غیر قانونی متعددی را احداث کردند که با تصرف این تپه‌ها تمام این گذرگاه‌ها بسته خواهد شد.

همچنین از دیگر ویژگی‌های مهم آزادسازی این منطقه توسط نیروهای ارتش سوریه فراهم کردن زمینه پاکسازی دیگر مناطق همجوار این تپه‌هاست که تحت تیررس آتش توپخانه ارتش سوریه قرار خواهد گرفت.

مهمترین گروه تروریستی که هم اکنون کنترل این تپه‌ها را برعهده دارد، گروه تروریستی «جبهه النصره» است و پس از آن باید از گروه تروریستی «داعش» یاد کرد که با 4500 فرد مسلح خود حضوری آشکار اطراف شهرک «رنکوس» دارد و تلاش می‌کند، نفوذ خود را در دشت‌ها و دره‌های سلسله کوه‌های القلمون توسعه و گسترش دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها