امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92308
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، «سالوادور سانچز سرن» رئیس جمهور السالوادور در مرحله اول پخش این ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، «سالوادور سانچز سرن» رئیس جمهور السالوادور در مرحله اول پخش این برنامه به مردم هشدار داده و خواست که برای جلوگیری از شیوع ویروس «چیکونگونیا» که تاکنون در 300 هزار مورد یافت شده با دولت مشارکت داشته باشند.

خبرگزاری «تله‌سور» در این خصوص نوشت: «سانچز سرن» با ایجاد این برنامه نشان داد که مردم از نقش مهمی در این کشور برخوردار هستند.

وی در مرحله اول برنامه خود خطاب به مردم گفت: این فرم جدید از ارتباطات دولت با مردم برای وضع مواضع خود نیست بلکه به منظور شنیدن نظرات و انتقادات شماست.

«سرن» در فضای جدید ارتباط مستقیم با مردم گفت: دولت می‌تواند بگوید که همه چیز خوب است اما از شما می‌خواهیم که این وضعیت را ارزیابی کرده و ما را در بهتر ساختن آن یاری کنید.

رئیس جمهور ال‌سالوادور در ادامه اعلام کرد که حمایت دولت از شهروندان برای مقابله با شیوع ویروس «چیکونگونیا» الزامی است.

وی افزود: در صورتی که اقدامات سازنده در کشور برای جلوگیری از این ویروس صورت نگیرد به احتمال زیاد این ویروس شیوع می‌یابد.

در اولین مرحله این برنامه دولت و مردم، ده‌ها خانواده مشاوره‌هایی در زمینه پزشکی و کودکان دریافت کرده و جوانان نیز در فعالیت‌های تفریحی شرکت کردند.

ویروس «چیکونگونیا» هم‌اکنون کشورهای ال‌سالوادور، پاناما و جمهوری دومینیکن را تحت تاثیر قرار داده است.

این ویروس که  از طریق نیش پشه «آئدس» انتقال می‌یابد موجب تب، سر درد، درد مفاصل و تحریکات پوستی می‌شود.

به گزارش فارس، «سالوادور سانچز سرن» در انتخابات ریاست جمهوری 9 مارس (18 اسفند) با کسب 48.93 درصد از آراء موفق به کسب منصب ریاست جمهوری از جبهه آزادی بخش ملی «فارابوندو مارتی» در ال‌سالوادور شد؛ وی در ماه‌های اول شروع دولت خود قصد دارد ارتباط نزدیکی با مردم کشورش برقرار کند که ایجاد برنامه «اداره دولت با مشارکت مردم» یکی از این اقدام‌ها است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار