امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9232
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 188
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "زوراب آباشیدزه" نماینده ویژه نخست وزیر گرجستان در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "زوراب آباشیدزه" نماینده ویژه نخست وزیر گرجستان در مسائل مربوط به روسیه اعلام کرد که مسئله روابط بین مسکو و تفلیس در جریان نشست کمیسیون ناتو-گرجستان که قرار است در تاریخ 22 ماه مه در مقر ناتو در بروکسل برگزار شود، مورد بررسی قرار بگیرد.

آباشیدزه یادآور شد که به منظور شرکت در این نشست وی به همراه "داوید زالکالیانی" معاون وزیر امور خارجه گرجستان، به بروکسل سفر کرده‌اند.

نماینده ویژه نخست وزیر گرجستان یادآور شد: ما در نشست با شرکای خود در ناتو روابط با روسیه و روند مذاکرات ما با "گریگوری کاراسین" معاون وزیر امور خارجه روسیه در خصوص سرو سامان دادن به روابط دوجانبه، را مورد بررسی قرار خواهیم داد و نظرات شرکای خود در ناتو در این رابطه با جویا خواهیم شد.

معاون وزیر خارجه گرجستان نیز به نوبه خویش به خبرنگاران گفت: در نشست کمیسیون ناتو-گرجستان روند مذاکرات ژنو در خصوص حل و فصل مناقشه آبخازی و اوستیای جنوبی و همچنین فراهم سازی مقدمات سفر آتی هیئتی از مقامات بروکسل له تفلیس نیز مورد بررسی طرفین قرار خواهد گرفت.

کمیسیون ناتو-گرجستان در اواسط ماه سپتامبر سال 2008 و بعد از درگیری نظامی ماه آگوست بین روسیه و گرجستان تشکیل شد که مهمترین هدف آن کمک به همگرایی گرجستان در راه عضویت در ناتو است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها