امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92320
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، گروه طالبان با پشتیبانی آمریکا و صهیونیسم، امنیت جامعه پاکستان را به ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، گروه طالبان با پشتیبانی آمریکا و صهیونیسم، امنیت جامعه پاکستان را به چالش کشیده‌اند و خانواده های زیادی در نتیجه عملیات‌های تروریستی بی‌خانمان شده‌اند.

مردم مناطق کوهستانی پاکستان لحظه‌ای آرامش را تجربه نمی‌کنند زیرا ارتفاعات محل زندگی آن‌ها به عنوان مخفی‌گاهی از سوی طالبان انتخابات شده است.

گروه طالبان این مناطق را به مرکزی برای تولید انواع بمب دست‌ساز، جلیقه انتحاری و سلاح تبدیل کرده‌اند که برای انجام عملیات‌های تروریستی در سراسر پاکستان مورد استفاده قرار می‌دهند.

با این حال، در ماه‌های اخیر دولت پاکستان با انجام عملیات نظامی علیه طالبان در مناطق کوهستانی این کشور موافقت کرده در نتیجه تا کنون 327 نفر از شبه‌نظامیان کشته و 45 مخفی‌گاه طالبان نابود شده، اما این عملیات ارتش پاکستان بی‌خانمانی مردم این کشور در آستانه ماه مبارک رمضان را در پی داشته است.

طالبان به نام اسلام مردم شهرستان‌های «بنون»، «دیره اسماعیل‌خان» و «لکی مروت» را هدف قرار می‌دهند و آن‌ها را از خانه خودشان بیرون می‌کنند.

مساجد، حسینیه‌ها، اماکن متبرکه و  برخی از بیمارستان‌ها نیز از حملات تروریستی این گروه در امان نیستند.

با این که دولت و ارتش پاکستان امکان اسکان آوارگان را فراهم کرده‌اند، اما «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان اظهار داشت: دولت وی هرگز نمی‌تواند رفاهی را که آوارگان در خانه‌های خود داشتند برای آن‌ها فراهم کند.

وی افزود: در ماه مبارک رمضان دولت علاوه بر سهمیه آب بهداشتی و غذا برای هر خانواده جنگ زده مبلغ 40 هزار روپیه کمک مالی در نظر گرفته است.

با این حال چنانچه فردی مایل به دیدن نفرت عملی مردم پاکستان از طالبان است باید سری به کمپ آوارگان جنگ‌های اخیر بزند تا به تنفر مردم قبایلی از طالبان پی ببرد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها