امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92323
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 8
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «ان‌بی‌سی نیوز»، بر اساس نتایج نظرسنجی‌ اخیر همین شبکه خبری، روزنامه وال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «ان‌بی‌سی نیوز»، بر اساس نتایج نظرسنجی‌ اخیر همین شبکه خبری، روزنامه وال استریت ژورنال و بنیاد «آنن برگ»، پنجاه و پنج درصد آمریکای‌ها بر این عقیده‌اند که هیلاری کلینتون نیز به اندازه دیگر کاندیداهای ریاست جمهوری می‌تواند  مشکلات قشر متوسط جامعه آمریکا را بفهمد.

البته 37 درصد از شرکت‌کنندگان با این امر مخالف بوده و گفته اند که خانم «کلینتون» نمی‌تواند همانند دیگر نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری  با قشر متوسط ارتباط  برقرار کند. این نتایج درحالی منتشر می‌شود که «هیلاری کلینتون» چندی پیش اعلام کرده بود که پس از اتمام دوره ریاست جمهوری همسرش در سال 2001، خانواده‌اش در فقر مالی شدید به سر می‌برده است.

وی به شبکه خبری «ای‌بی‌سی نیوز» گفته بود که خانواده کلینتون پس از خروج از کاخ سفید نه تنها در مضیقه شدید مالی بوده، بلکه به دیگران مقروض نیز بوده است.

این درحالی است که نشریه «پولیتیکو» پیش از این در مقاله‌ای از درآمد 105 میلیون دلاری «هیلاری کلینتون» برای ارائه 542 سخنرانی بین سال‌های 2001 و 2013 خبر داده بود. وی تنها در سفر دور اروپای خود در سال 2012، برای هر یک روز،  دستمزدی معادل 1.4 میلیون دلار دریافت می‌کرده است.

بیل کلینتون رئیس جمهور اسبق آمریکا نیز در مقام حمایت از همسرش گفت: «وی با مردم در تماس است، وی در زمان حضور در مجلس نمایندگان نیز در جهت منافع مردم عادی حرکت می‌کرد؛ حتی به یاد دارم که وقتی در دانشکده حقوق درس می‌خواندیم، وی به عنوان مشاور حقوقی به مردم فقیر کمک می‌کرد.»

خانم کلینتون نیز پس از اعتراض برخی رسانه‌‌ها به سخن گفتن وی از فقر با وجود این دریافتی‌های مالی گفت‌: «من نباید آن حرف‌ها را می زدم، ولی استفاده غیرهنرمندانه من از کلمات، هویت من و آنچه را در طول عمر برایش جنگیدم را تغییر نمی‌دهد.»

وی افزود: «من و بیل (کلینتون) بخت وحشتناکی داشتیم، ما هر دو سخت کار می‌کردیم و البته برای چیزهایی که به دست آورده‌ایم نیز شاکر هستیم و متأسفیم که بسیار از مردم آمریکا اینگونه نیستند.»
کلینتون مدتی است تلاش‌های انتخاباتی خود را آغاز کرده است.
انتهای پیام/ج
برچسب ها:
آخرین اخبار