امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92324
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه المیادین، در درگیری‌های بین گروهک تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه المیادین، در درگیری‌های بین گروهک تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) با گروههای دیگر از جمله «جبهة النصرة» و «الجبهة الاسلامیة» در 6 ماه گذشته بیش از 7000 نفر از تروریست‌ها و مردم عادی کشته شده‌اند.

این آمار از تاریخ 3 ژانویه 2014 تا روز گذشته بدست آمده است.

درگیری‌های بین گروهک داعش با جبهة النصره، ارتش آزاد، الجبهة الاسلامیة در طول این شش ماه جریان داشته است. عمده این درگیری‌ها در مناطق «دیرالزور»، «الرقة» و «الحسکة» جریان داشته و از مناطق حاشیه‌ای «ادلب» و «حلب» آغاز شده است.

مرکز حقوق بشر سوریه که در لندن قرار دارد تعداد کشته شدگان در طرف «جبهة النصرة» و «الجبهة الاسلامیة» را 2764 تن ذکر کرده که 5 تن از رهبران اصلی این گروهها در بین آن‌ها قرار دارد و بارزترین آن‌ها «ابوخالد السوری» است.

از طرف گروهک داعش نیز   2196  تن کشته شده‌اند. در این بین 61 نفر خود را در عملیات انتحاری منفجر کرده‌اند و 94 تن از آن‌ها توسط گروههای تروریستی دیگر اعدام شده‌اند.

بنا به گزارش این مرکز، 65 تن نیز از مردم عادی در این درگیری‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

در حال حاضر نیز درگیری‌های سنگینی بین ارتش آزاد با گروهک «داعش» در منطقه «البوکمال» نزدیک مرز عراق جریان دارد. همچنین «الجبهة الاسلامیة» نیز به داعش اعلان جنگ داده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها