امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92332
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «سومریة نیوز»، مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق در دیدار با «نیکولای میلادینوف» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «سومریة نیوز»، مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق در دیدار با «نیکولای میلادینوف» نماینده سازمان ملل در عراق، گفت: بهبود وضع حالی در عراق نیازمند تغییر رویه دولت مرکزی بغداد است و دولت باید به اشتباهات خود اعتراف کند.

بارزانی در بیانیه صادر شده پس از دیدار با نیکولای میلادینوف گفت: در طی 10سال اخیر کردستان عراق آماده هرگونه همکاری با دولت مرکزی عراق بود ولی آن‌ها از اجرای قانون اساسی سر باز زدند.

بارزانی در حالیکه به طور یکجانبه تمامی بحران را بر گردن دولت مرکزی می‌انداخت، گفت: سیاست‌های اشتباه و اهمال طرف مقابل موجب عمیق‌تر شدن بحران در عراق شده است و ضروری است که فضای باز سیاسی ایجاد شود.

وی در اشاره به اوضاع کرکوک و مناطق کردی دیگر، گفت: این مناطق برای کردستان است، نیروهای پیشمرگه در آن‌ها برای حمایت از تمامی موضوعات، حضور دارند و نیروهای پیشمرگه در این مناطق باقی می‌مانند.

رئیس منطقه کردستان عراق، با اشاره به همه‌پرسی جدایی طلبانه گفت: کردستان مصمم اجرای همه پرسی برای استقلال است و از سازمان ملل خواست در اجرای این همه پرسی همکاری کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها