امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9235
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 170
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «شیخ عزیز الله نجفی» عضو شورای ولایتی شهر هرات که به دعوت مهاجران ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «شیخ عزیز الله نجفی» عضو شورای ولایتی شهر هرات که به دعوت مهاجران مسلمان افغانستان به مشهد سفر کرده است در اجتماع عظیم مهاجران افغانستان که به مناسبت میلاد امام جواد(علیه السلام) شب گذشته در مشهد برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به فرا رسیدن سالروز رحلت امام خمینی(ره) گفت: انسان‌هایی که برای خدا قیام می‌کنند این گونه عزیز می‌شوند و شما می‌بینید که هنوز سالروز رحلت امام خمینی(ره) فرا نرسیده در این محفل این گونه از او تجلیل می‌کنند.

نجفی، ضمن تجلیل از امام خمینی از ایشان بعنوان معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران و رهبر تمام مسلمانان جهان یاد کرد و افزود: امام خمینی با ایمان به خدا بر قدرت 2500 ساله شاهنشاهی غلبه کرد و در ایران حکومت اسلامی را  بر پا کرد و برای همه مسلمانان جهان الگوی شد و این باید سر مشق همه مسلمانان باشد و بدانند که با تکیه بر خدا می‌شود قدرت‌های ستمگر را به زانو درآورد.

عضو شورای ولایتی شهر هرات در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اظهار سلام‌های گرم «داوود شاه صبا» والی هرات به مهاجران افغان مقیم مشهد، از عموم روحانیان خواست تا در این فرصت حساس که دشمنان دین و ملت افغانستان در پی تصرف سنگرهای دینی و فرهنگی هستند در داخل کشور حضور به هم رسانده و در کنار مردم خود از دیانت، شرافت و عزت آنها دفاع کنند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت بد اقتصادی بسیاری از مردم در افغانستان، به  تجار و بازرگانان افغانستان مقیم ایران توصیه کرد که در کنار یاری رساندن به جامعه محروم مهاجر به فکر هموطنان محروم خود را در داخل افغانستان نیز باشند.

نجفی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اعدام 2 تن از افراد شرور که در آدم ربایی‌های اخیر در شهر هرات دست داشته‌اند، ضمن استقبال از این اقدام حامد کرزی که حکم اعدام آنها را تأیید کرده است گفت: ما از این اقدام رئیس جمهور استقبال می‌کنیم و یقین داریم که اگر از همان ابتدا با مفسدان برخورد قاطع صورت می‌گرفت امروز ما این همه گرفتار مشکلات متعدد در زمینه آدام‌ربایی در افغانستان نبودیم.

وی در ادامه افزود: امروز فساد اداری در افغانستان بیش از هر زمان دیگری برای مردم مشکلات ایجاد کرده است و اگر با کسانی که در این گونه مفاسد دست دارند برخورد قاطع صورت می‌گرفت، امروز افغانستان این گونه غرق در فساد اداری نبود.

در پایان این مراسم که به مناسبت سالروز تأسیس مؤسسه خیریه امام جواد (علیه السلام) بر پا شده بود از «محمد عجمی» مشاور استاندار خراسان رضوی و مدیر کل اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی در مشهد، «محمد امین صدیقی» سر کنسول دولت افغانستان در مشهد، «آیت الله سید محمد شیرازی» و از نماینده «حضرت آیت الله العظمی سیستانی» در مشهد و برخی از چهره‌های مهاجر به خاطر کمک به جامعه مهاجران افغانستان در ایران، تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها