امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۵:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92354
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی‌حوزه هنری استان سمنان، فرشاد منظوفی‌نیا که برای ارائه‌ مشاوره‌‌ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی‌حوزه هنری استان سمنان، فرشاد منظوفی‌نیا که برای ارائه‌ مشاوره‌‌ فنی به گروه‌‌های حاضر در سومین جشنواره‌ استانی تئاتر سوره ماه به استان سمنان سفر کرده بود، گفت: با سفر به شهرستان‌های سمنان، شاهرود و مهدی‌شهر،‌ با 10 گروهی که به جشنواره استانی راه یافته‌اند، دیداری داشتم و نکاتی را درباره‌ کارگردانی و اصلاح کار و نیز پیشنهاداتی برای طراحی صحنه به ایشان ارائه کردم.

وی در پاسخ به این سؤال که هنرمندان جوان تئاتر استان‌ها چقدر از پیشنهادات ارائه شده استقبال می‌کنند، توضیح داد: در مورد هنرمندان استان سمنان به طور خاص باید بگویم که آن‌ها همواره از پیشنهادات ارائه شده بسیار استقبال می‌کنند.

این کارشناس ارشد هنر‌های نمایشی همچنین درباره‌ میزان تفاوت کیفی آثار جشنواره‌‌های استانی با تئاتر‌های پایتخت خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم قضاوتی راجع به کیفیت این دو طیف از نمایش‌ها داشته باشیم، ابتدا باید امکانات و زیرساخت‌‌های نمایشی آن استان را در نظر بگیریم و ببینیم مباحث آموزشی چقدر در آن منطقه توسعه داشته است و نیز جریان اجرا‌های عمومی ‌چقدر مستمر بوده است.

منظوفی‌نیا تصریح کرد: اما اگر بخواهم آثار نمایشی حوزه هنری استان سمنان به طور مثال نسبت به سال گذشته خودش قیاس کنم، باید بگویم جهش بسیار خوبی داشته است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌‌های خود در مورد ضعف‌‌های گروه‌‌های تئاتری استان‌ها گفت: ضعف عمد‌ه‌ای که وجود دارد، عدم شناخت سبک‌ها و مکاتب تئاتری از طرف هنرمندان است.

منظوفی‌نیا ادامه داد: گاهی سعی می‌کنند ساختار‌هایی را بشکنند اما این شکست ساختارها از پشتوانه‌ نظری‌ برخوردار نیست؛ تئاتر، یک کار علمی ‌است که نتیجه‌ دانش نظری به‌علاوه‌ تجربه‌ عملی است.

کارگردان برجسته تئاتر افزود: وقتی دانش نظری نباشد، احتمال خطا بسیار بالاست و اگر ذوقی ‌هم خرج می‌شود، کاملا ناآگاهانه و بدون پشتوانه‌ علمی‌ است.

این مدرس دانشگاه اظهار داشت: منابع علمی‌ و نظری خوبی در دسترس هنرمندان استان‌هاست، اما باید برای مطالعه‌ این منابع وقت بگذارند. ذوق و استعداد هنرمندان جوان وقتی مجهز به پشتوانه‌ علمی ‌و نظری بشود، تبدیل به اثر شاخصی می‌شود.

منظوفی‌نیا گفت: جشنواره‌ تئاتر استانی حوزه هنری استان سمنان در نیمه‌ دوم مردادماه برگزار می‌شود و امیدواریم شاهد جشنوار‌ه‌ای به مراتب بهتر از دوره‌‌های گذشته باشیم.
انتهای پیام/74002/الف/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها