امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92359
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری، رئیس حوزه‌های علمیه در برنامه ضیافت شبکه قرآن و معارف سیما ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری، رئیس حوزه‌های علمیه در برنامه ضیافت شبکه قرآن و معارف سیما گفت: همان طور که در رابطه با ورود به مکان‌های خاص آداب خاص است، در ورود به زمان‌های خاص نیز آداب خاصی وجود دارد ماه رمضان نیز عید اولیا الله است لذا هر چه ادب ورود این ماه را بیشتر رعایت کنیم، بهره مندی‌مان از این ماه بیشتر خواهد شد.

وی در ادامه افزود: اگر ما روی این ماه حساب باز کرده و با توجه وارد این ماه بشویم مسلماً از برکاتش نیز بیش از پیش برخوردار خواهیم شد، این ماه مبارک دارای دو قوس است یک قوس، قوس نزول و یک قوس نیز قوس صعود است، قوس نزول همان نزول قرآن است و قوس صعود نیز مربوط به صعود و اوج انسان است.

این استاد حوزه بیان داشت: اولین سفارشی که در رابطه با ادب ورود به ماه رمضان توصیه شده است بحث توبه است زیرا اگر فردی آلوده باشد نمی‌تواند در این ماه رابطه عبد و رب را ایجاد کند، در این ماه رب باید عبد را به رسمیت بشناسد و این زمانی صورت خواهد گرفت که عبد خودش را آماده کند و نوعی پاکی در خود ایجاد کرده باشد.

وی تأکید کرد: از دیگر مواردی که برای وارد شدن به این ماه عظیم بسیار مهم است، این که سعی کنیم حق‌الناسی بر گردن ما نباشد و اگر از کسی امانتی در دست داریم آن را به صاحبش بازگردانیم از طرفی فراموش نکنیم که اگر می‌خواهیم خداوند ما را ببخشد و انتظار داریم تا این بخشش بزرگ نصیبمان شود از خطاهای دیگران نیز باید بگذریم،‏ از دیگر مواردی که در این ماه سفارش شده است توکل کردن به خداوند است یعنی توکلمان به حضرت حق را باید افزایش دهیم. 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: از پیامبر اکرم(ص) است که اگر بنده می‌دانست ماه رمضان چیست از خداوند می‌خواست کل سال، ماه رمضان باشد، دعوت به مهمانی، اعمال مقبول، نفس تسبیح، دعای مستجاب و خواب عبادت جایگاه بلند ماه رمضان را نشان می‌دهد، اما روزه راستین نیز روزه‌ای است که در آن مواظب زبان‌ها بوده و چشم‌هایمان را نیز از گناه بپوشانیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: علامه طباطبایی همیشه مقید بودند که نزدیک غروب حرم کریمه اهل بیت حضرت معصومه علیها السلام باشند و وقتی به حرم می‌رسیدند بر ضریح حضرت بوسه می‌زدند و پس از آن روزه خود را باز می‌کردند وقتی از شهید مطهری می‌پرسند، چرا تا این حد به علامه طباطبایی ارادت دارید، می‌گفت چون استاد من استاد خاصی است که روزه‌اش را با بوسه زدن بر ضریح اهل بیت(ع) باز می‌کند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها