امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92417
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۸
تعداد بازدید: 58
 به ‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست»، « زوی فرکاش»، رییس سابق رکن اطلاعات ارتش اسرائیل ...

 به ‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست»، « زوی فرکاش»، رییس سابق رکن اطلاعات ارتش اسرائیل در سخنانی اظهار داشت: اسرائیل باید اطمینان حاصل کند که جامعه بین‌الملل نسبت به برنامه‌های هسته‌ای ایران اشراف کافی  دارد. 

بنابر این گزارش، فرکاش در  مصاحبه با این روزنامه گفت که ایران مسیر  هسته‌ای خود را با هدف کسب قابلیت هسته‌ای در امور نظامی تغییر نداده  اما توانسته است غرب را نسبت به تغییر در برنامه‌های خود مطمئن سازد. این باعث می‌شود که تحریم‌ها  علیه این کشور برداشته شوند.

وی در ادامه گفت:«معتقدم که روحانی، رییس جمهور ایران  در حال شکل دادن سیاست‌های خود است.»

فرکاش در ادامه با گمانه زنی‌های تکراری مدعی شد که  ایران 4 تا 6 ماه تا ساخت بمب هسته‌ای فاصله دارد.

فرکاش در ادامه با اشاره به مذاکرات پیش رو و تلاش‌های هسته‌ای ایران افزود:« این فرآیند بسیار مهمی است و  اقتصاد ایران را تسهیل می‌کند. فکر نمی‌کنم این نوعی فریب از سوی ایران باشد. آن‌ها بر اساس سیاست تعامل به جلو رفته‌اند و در مسیر بمب هسته‌ای گام به گام در حال پیشرفت هستند.»

وی در ادامه اظهار کرد که اسرائیل باید بگذارد این مسئله اجرایی شود  و از طریق غرب و دستگاه‌های اطلاعاتی اطمینان یابد.

فرکاش در ادامه گفت که گفتگوهای 1+ 5 با ایران نباید تنها محدود به غنی سازی اورانیوم باشد بلکه باید جنبه‌های نظامی این برنامه نیز لحاظ شود.

وی در این زمینه گفت:«باید درباره موشک‌های قاره پیمای زمین به زمین ایران نیز صحبت شود. اگر جامعه بین‌الملل برد موشک‌های ایران را به 600 تا 700 کیلومتر کاهش دهد، ایران می‌تواند به تولید موشک بدون تهدید اروپا، اسرائیل و حتی عربستان سعودی بپردازد. اگر برنامه‌های  هسته‌ای ایران نظامی نیست چرا به موشک‌های با برد 2000 تا 5000 کیلومتر و نهایتا 10000 کیلومتر نیاز دارد که می‌تواند به سواحل شرقی آمریکا نیز اصابت کند.»

فرکاش در ادامه خواهان ادامه تهدید نظامی علیه ایران شد. 

این مقام سابق اسرائیلی در خاتمه خواهان این شد تا دستگاه‌های اطلاعاتی با کمک اینترپل و کشورهای غربی با رصد روزانه مانع از نفوذ خرابکاران به اروپا و آمریکا و تهدید زندگی روزانه آن‌ها شوند.
انتهای پیام/ی
 
برچسب ها:
آخرین اخبار