امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92421
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۸
تعداد بازدید: 59
فضل‌الله صفی پزشک معالج آیت‌الله مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با ...

فضل‌الله صفی پزشک معالج آیت‌الله مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به آخرین اقدامات درمانی انجام شده، اظهار داشت: از همان ابتدا که ایشان را به بیمارستان منتقل و بستری شدند عملیات احیا را آغاز کردیم و توانستیم وضعیت قلبی و کلیوی را به حالت عادی برگردانیم اما متاسفانه تغییر خاصی در وضعیت هوشیاری و نورولوژیکی ایشان مشاهده نشده است.

وی مجموعه اقدامات درمانی صورت گرفته را مناسب ارزیابی کرد و گفت: افرادی که خارج از محیط بیمارستان دچار ایست قلبی می‌شوند بخاطر عدم رسیدن خون و اکسیژن به مغز، با عارضه مغزی مواجه می‌شوند و همین سناریو برای آیت‌الله تکرار شده است؛ به‌همین دلیل تا زمانی که سطح هوشیاری ایشان به حالت رضایت‌بخش نرسد نمی‌توان نظر قطعی داد.

صفی با بیان اینکه عفونت ریوی ایجاد شده را کنترل کرده‌ایم، بیان داشت: بیمارانی که کهولت سن دارند در برابر میکروب‌ها بسیار آسیب‌پذیر هستند و ایشان نیز در روزهای گذشته دچار عفونت ریوی شدند که با داروهای آنتی‌بیوتیک و ضد‌قارچ موفق شدیم از بروز عفونت بیشتر جلوگیری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در این مرحله از نظر علم پزشکی تمام اقدامات ممکن را انجام داده‌ایم و کار دیگری از دست پزشکان ساخته نیست، برای بهبودی کامل ایشان تنها به دعای خیر مردم نیاز داریم و باید منتظر بمانیم.

گفتنی است آیت‌الله محمدرضا مهدوی‌کنی رییس مجلس خبرگان رهبری و دبیرکل جامعه روحانیت مبارز روز 14 خرداد پس از بازگشت از مراسم بیست‌وپنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) به منزل، به دلیل عارضه قلبی در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار