امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۸:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92434
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۸
تعداد بازدید: 159
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «احمد احمد»، یکی از ده‌ها بازیگر مسلمان مشغول در هالیوود است. او اولین بار در فیلم «تصمیم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «احمد احمد»، یکی از ده‌ها بازیگر مسلمان مشغول در هالیوود است.

او اولین بار در فیلم «تصمیم اجرایی» در نقش «تروریست شماره 4» بازی کرد.

اولین نقشش در یک سریال تلویزیونی مربوط به شخصیتی به نام «حکیم» بود که او نیز یک تروریست بود.

به نظر می‌رسید که او نیز همانند بسیاری دیگر از بازیگران مسلمان هالیوود خواسته یا ناخواسته وارد چرخه «عرب‌ها (مسلمانان) همیشه بد» این صنعت سینمایی شده باشد.

«احمد احمد» متولد کشور مصر است ولی در پی مهاجرت خانواده‌اش به آمریکا، در ایالت کالیفرنیا بزرگ می‌شود، بدون لهجه و قیافه‌ای که شباهتی به تروریست‌ها و یا شخصیت منفی فیلم‌ها ندارد.

او داستان زندگی خود در هالیوود را با لبخندی تلخ اینگونه شروع می‌کند: در هالیوود بازار بسیار بزرگی برای تصویر عرب‌های بد وجود دارد، علی‌رغم آنکه نه لهجه داشتم و نه قیافه‌ای منفی، ولی به ندرت به من پیشنهاد بازی در نقش یک دکتر، وکیل و یا ... می‌شد در واقع این همان چیزی است که اکثر بازیگران مسلمانان تازه‌وارد به هالیوود را تهدید می‌کند. 

«احمد» اینگونه ادامه می‌دهد: 20 سال پیش که بازیگر جوان و بی‌تجربه‌ای بودم، مرتب برای بازی کردن در یک نقش دور و بر استودیوهای می‌چرخیدم، این مسئله ادامه داشت تا اینکه برای زیارت به خانه خدا رفتم، این سفر وجدان مرا بیدار کرد، احساس می‌کردم که برده این صنعت سینمایی شده‌ام، به نحوی در قبال تصاویر منفی و خشونت آمیزی که در سطح وسیع در رسانه‌های آمریکا پخش می‌شد، احساس مسئولیت می‌کردم.

بنا بر این گزارش، امروزه تعداد فیلم‌ها و سریال‌هایی که تصویری منفی و به دور از هر گونه انصافی از مسلمانان، در صنعت هالیوود ارائه می‌دهد، کم نیست از  24 و سریانا گرفته تا مونیخ و بی‌گناهی مسلمانان، که در بیشتر موارد نقش منفی فیلم‌ها را بازیگران مسلمان هالیوود به عهده دارند. 

اگرچه این چرخه همچنان ادامه دارد ولی «احمد احمد» که در خانه خدا توبه کرده است دیگر نمی‌خواهد جزء این چرخه باشد، او هالیوود را برای همیشه ترک می‌کند.

سال‌ها می‌گذرد و «احمد» دیگر یک جوان کم تجربه نیست، او که این ماه 44 ساله می‌شود، هم‌اکنون در یک سریال کمدی تحت عنوان «سولیوان و پسر» بازی می‌کند، در نقش یک راننده کامیون به نام احمد که فرد شوخ طبعی است.

نقشی که به گفته احمد معرف یک شخصیت همانند دیگر هزاران شخصیتی است که در زندگی روزمره با آن روبرو می‌شویم نه یک شخصیت خبیث، بد و یا غیرمعمول.

ده‌ها سال است که احمد و دیگر مسلمانان بر این مسئله تاکید دارند که همواره هالیوود تصویری شیطانی از اعتقادات دینی‌اشان ارائه می‌دهد که به گفته کارشناسان سینمایی و همچنین کسانی که در هالیوود مشغول به کارند، اسلام‌ستیزی در آثار هالیوود پس از حادثه 11 سپتامبر به مراتب بیشتر شده است.

«ارسلان افتخار»، نویسنده آمریکایی در این باره می‌گوید: وقتی که هالیوود می‌خواهد به شخصیت‌های مسلمان بپردازد، به صورتی کاملا تک بعدی و به دور از خلق و خوی انسانی این ‌کار را می‌کند.

«جک شاهین»، محقق و نویسنده باسابقه در زمینه چگونگی تصویر مسلمانان در رسانه‌های غربی، معتقد است: چه در سطح بین‌الملل و چه در داخل، تصاویر هستند که به مردم می‌آموزند که از چه کسانی بترسند، از چه کسانی متنفر باشند و به چه کسانی عشق بورزند.

بنا بر این گزارش، «احمد احمد» که اخیرا در فیلم‌های دیگری چون «شوخی یا مرگ» و «چگونه در هالیوود یک تروریست باشی» ایفای نقش کرده است، در مورد بازگشتش به عالم بازیگری این‌بار در فیلم‌های کمدی گفت: زمان زیادی از آنموقع که کارم را به عنوان یک بازیگر جوان آغاز کردم می‌گذرد، من همچنان نقش یک شخصیت عرب را بازی می‌کنم ولی خوب دیگر نقش یک تروریست را بازی نمی‌کنم.
انتهای  پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها