امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92461
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگارخبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درکابل، «نورمحمد نور» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز در نشست خبری اعلام ...

به گزارش خبرنگارخبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درکابل، «نورمحمد نور» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز در نشست خبری اعلام کرد: بازشماری آرای محلاتی که علیه آن‎ها شکایت‌ انتخاباتی ثبت شده بود، آغاز شده و قبل از اعلام نتایج ابتدایی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تلاش می‌شود تا بازشماری این آرا به پایان رسد.

این درحالی‎است که تنها 2 روزبه اعلام نتایج دور دوم انتخابات ریاست جمهوری زمان باقی مانده است.

نور تاکید کرد: کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان بر اساس قانون و زمان از پیش اعلام شده (11 تیر) نتیجه ابتدایی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام خواهد کرد.

این گفته‎ها درحالی مطرح می‌‏شود که روز گذشته ستاد انتخاباتی «عبدالله عبدالله» به دلیل رد درخواست‏‌های این ستاد از سوی کمیسیون‏‌های انتخاباتی اعلام کرد که این کمیسیون‎ها مشروعیت ندارند و عملکرد آن‌ها را قبول ندارد.

سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان ابراز امیدواری کرد که پیامد نتیجه انتخابات مثبت است و برای هر 2 کاندیدای ریاست جمهوری قابل قبول واقع شود.

تلاش کمیسیون انتخابات برای جلب اعتماد تیم اصلاحات و همگرایی

نور محمد نور اظهار داشت: کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان حاضر است به تمامی سئوال‌های تیم اصلاحات و همگرایی مبتنی بر قانون پاسخ دهد.

به گفته وی، تیم اصلاحات و همگرایی بخش مهمی از روند انتخابات است و این کمیسیون تلاش می‎کند تا تیم عبدالله را به ادامه مشارکت در روند انتخابات بازگراند.

نور افزود: مسئولین کمیسیون‏‌های انتخاباتی شب گذشته به منظور بازگشت عبدالله عبدالله به روند انتخابات با حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان و معاونانش گفت‎وگو کرده‌اند.

حامد کرزی پیشتر گفته بود که قدرت را در روز پنجم پس از عید سعید فطر به رئیس جمهور آینده این کشور انتقال خواهد داد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها