امروز : پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 29
۰۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92473
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۵۰
تعداد بازدید: 94
‌به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت راه وشهرسازی، عباس آخوندی امروز در کمیسیون ...

‌به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت راه وشهرسازی، عباس آخوندی امروز در کمیسیون ایمنی راه ها عنوان کرد:  به دنبال کاهش  سوانح رانندگی به نفع بیمه‌ها هستیم و بر اساس ماده 8 آیین‌نامه اجرایی ماده 27 اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث بیمه‌ها می‌توانند با اجرای قانون هزینه‌ای مطلوب و دلنشین در کاهش تلفات رانندگی داشته باشند.
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: بیمه‌ها می توانند از مجموعه اقداماتی که وزارت راه و شهرسازی برای افزایش ایمنی تردد پیشنهاد می‌دهند، انتخاب کنند و در کاهش خسارات پرداختی خود مشارکت داشته باشند.

وی ابراز داشت: می‌توان برای کاهش رفتارهای پرخطر، خروج خودروهای فرسوده و دارای نقص فنی از چرخه حمل و نقل و افزایش کارایی و بهره‌وری با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی پیشنهاداتی را برای اصلاح آیین‌نامه اجرایی ماده 27 اصلاح قانون بیمه شخص ثالث به مراجع ذی صلاح ارائه کرد.

در این جلسه رئیس کمیسیون ایمنی راه‌های کشور دستور داد‌ برای افزایش ایمنی خودروها، دستگاه‌های عضو این کمیسیون پیشنهادهای خود را برای ارتقاء ایمنی خودرو ها از طریق ارائه استانداردهای تکمیلی ارائه کنند.

وی همچنین بیان داشت: از موسسه استاندارد درخواست می‌کنم که مدلی را به منظور ترسیم نحوه ارزیابی کیفیت خودرو در جنبه های مختلف ارائه کند.

آخوندی یادآور شد: خودروهای اسکانیا برای ایجاد تغییرات به منظور افزایش ایمنی به مراکز خدمات پس از فروش فرا خوانده شده‌اند که لازم  است با رفع عیب به آموزش کاربران آنها نیز توجه جدی شود.

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: سامانه ثبت تخلفات رانندگی در حال طراحی و ایجاد است که با ایجاد این سامانه می‌توان به اطلاعات مورد نظر به آسانی دسترسی یافت.

در این جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها که بعد از ظهر امروز در ساختمان شهید دادمان وزارت راه وشهرسازی برگزار شد، گزارش تکمیلی بیمه مرکزی در زمینه مشارکت در فرایند ارتقای ایمنی حمل­ و نقل موضوع ماده 27 اصلاح قانون بیمه شخص ثالث ارائه شد.

در این جلسه عنوان شد‌ شرکت عقاب افشان که تولید کننده اتوبوس‌های اسکانیا در ایران است، تعهدات مکتوبی را به پلیس ارائه کرده است تا سیستم برق رسانی، سوخت رسانی و استحکام نگهدارنده‌های صندلی های خودرو اسکانیا را تغییر و ارتقا دهد.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها