امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92486
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
علی پهلوان کاشی مسئول سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: روز ...

علی پهلوان کاشی مسئول سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: روز اولی که فرجی‌دانا وارد وزارت علوم شد جامعه اسلامی دانشجویان در بیانیه‌ای از وی خواست تا تلاش کند دانشگاه به سمت جناحی شدن پیش نرود، متاسفانه زمان زیادی نگذشته بود که وزیر علوم توفیقی و نیلی را به عنوان مشاوران خود معرفی کرد و این شروع حاشیه‌سازی وزیر بود و از همان ابتدا نشان داد که فرجی‌دانا خیلی به دنبال توجه به فضای علمی نیست.

پهلوان افزود: فرجی‌دانا در حرکت بعدی خود دست به عزل روسای دانشگاه‌ها زد و به جای آنها کسانی را منصوب کرد که به نوعی در فتنه دخالت داشتند یا اینکه عملکرد مناسبی نداشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: اقدام بعدی فرجی‌دانا بحث رای‌گیری برای انتخاب روسای دانشگاه‌ها بود، البته این کار اگرچه ویترین زیبایی دارد ولی در اصل به نوعی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی را در مقابل اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها قرار داد.

پهلوان تاکید کرد: عملکرد وزارت علوم در دولت یازدهم به گونه‌ای بود که ما یک وادادگی فرهنگی را در دانشگاه‌ها مشاهده کردیم، برخی‌ها گمان می‌کردند فضا عوض شده و می‌توانند هرکاری دلشان خواست انجام دهند و به اسم نشاط در دانشگاه‌ها دست به اقداماتی که خلاف عرف و شرع است، می‌زنند.

مسئول سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به حضور چهره‌های سیاسی افراطی در دانشگاه‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: این روزها شاهد اقداماتی در دانشگاه‌ها هستیم که موجب التهاب در این فضا می‌شود، نمونه‌اش حضور خاتمی در دانشگاه شهید بهشتی و این موضوع نیز به نوعی عملکرد جناحی وزیر علوم را نشان می‌دهد.

وی در خاتمه به محدود کردن تشکل‌های دانشجویی در زمان وزارت فرجی‌دانا اشاره کرد و گفت: متاسفانه امروز شاهد سخت‌گیری‌‌هایی به تشکل‌های ارزشی هستیم و به نوعی وزرات علوم امروز با شعار آزادی بیان در مقابل آزادی بیان ایستاده‌است.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار