امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92487
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 73
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر روز یک‌شنبه در دیدار جمعی از نمایندگان فعلی و ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر روز یک‌شنبه در دیدار جمعی از نمایندگان فعلی و ادوار مردم شهرهای مختلف استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر ضرورت حفظ و تحکیم وحدت و انسجام میان برادران اهل تسنن و تشیّع در منطقه، این استان را پیشانی جمهوری اسلامی در جنوب شرقی کشور توصیف کرد و گفت: موقعیت جغرافیایی و ترکیب جمعیتی آن به‌گونه‌ای است که هرچه نگاه مسئولان به آن خطه راهبردی‌تر باشد، منافعش به کل نظام و مکتب اسلام، مردم و برادران اهل تشیّع و تسنن می‌رسد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با یادآوری طرح‌هایی که در دوران سازندگی برای آن استان به ویژه در بخش مهار آب و آبرسانی به اجرا درآمده بودند، افزود: اگر آن طرح‌ها پیگیری می‌شد و ادامه می‌یافت، امروز شاهد خبرهای ناگوار مهاجرت جوانان، به خصوص تحصیلکردگان سیستان نبودیم.

وی چاه نیمه، مرکز تحقیقات در مرز و برنامه‌ریزی برای استحصال از آب رودخانه هیرمند را از نمونه‌های این طرح‌ها خواند و گفت: خاک حاصلخیز سیستان را نباید تشنه بگذاریم که مردم با گرد و غبار و طوفان تهدید شوند.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی از آمادگی این دانشگاه، برای اجرای طرح‌های دانش‌بنیان در کشور گفت و افزود: به استان سیستان و بلوچستان اولویت می‌دهیم تا جوانان تحصیلکرده آن منطقه طرح‌های علمی خویش را عملیاتی کنند.

در آغاز این دیدار چند نفر از نمایندگان فعلی و ادواری مجلس شورای اسلامی، با بیان مشکلات و موانع به طرح دیدگاه‌ها و ارائه پیشنهادها و راهکارها در جهت کم کردن معضل بیکاری و جلوگیری از مهاجرت پرداختند و تأکید کردند که سیستانی‌ها، از مردم وفادار به اسلام و انقلاب در تاریخ هستند و در نظام اسلامی نیز شهدا، بهترین سند برای وفاداری مردم هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها