امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9249
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۵
تعداد بازدید: 213
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا خبر منتشر شده در رسانه‌های اسرائیلی مبنی بر اینکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا خبر منتشر شده در رسانه‌های اسرائیلی مبنی بر اینکه این نهاد اروپایی، تصمیم خود برای نشان‌دار کردن کالاهای شهرک‌های اسرائیلی را به تعویق انداخته، رد کرد.

بر اساس این گزارش، روزنامه «هاآرتص» روز یکشنبه گزارش داده بود، اتحادیه اروپا به درخواست آمریکا، بحث نشان‌دار کردن کالاهای تولید شده در شهرک‌های اسرائیلی را تا پایان ماه ژوئن به تعویق انداخته است.

بر اساس گزارش هاآرتص، جان کری، وزیر خارجه آمریکا که در تلاش است مذاکرات صلح میان اسرائیل و فلسطین را احیا کند، به درخواست اسرائیل، با کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره به تعویق انداختن این اقدام گفت‌وگو کرده است.

حنان عشراوی، عضو اجرایی کمیته سازمان آزادیبخش فلسطین، پس از انتشار گزارش ها‌آرتص به شدت از این موضوع انتقاد کرد اما دوشنبه اعلام کرد، مواضع اتحادیه اروپا تغییر نکرده و آمریکایی‌ها نیز هیچ تلاشی برای به تعویق انداختن این تصمیم نکرده‌اند. 

در واقع، پس از انتشار این خبر بود که اتحادیه اروپا نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: بر خلاف آنچه اخیرا در رسانه‌های اسرائیلی منتشر شده، فعالیت بر روی اجرای موثر قانون اتحادیه اروپا درباره نشان‌دار کردن کالاهای اسرائیل، به تعویق نیفتاده است. حتی از اتحادیه اروپا درخواستی برای به تعویق انداختن این مسئله نشده است. بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا 27 فوریه پیشنهاد داد کالاهای تولید شهرک‌های اسرائیلی تحریم شوند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها