امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92491
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
امیرحسین کریمی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ‌پیرامون ...

امیرحسین کریمی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ‌پیرامون رویکرد وزارت علوم، گفت:‌ مهم‌ترین جنبه‌ای که اکنون درباره رویکرد وزارت علوم قابل بحث است نحوه عزل و نصب‌های روسای دانشگاه‌های کشور است.

وی افزود: حتی اگر ما نگاه حزبی و سیاسی وزارت علوم در تعیین روسای دانشگاه‌ها را نادیده بگیریم، یک بی‌برنامگی و آشفتگی در نحوه عزل و نصب‌ها و انتخاب روسای دانشگاه‌ها دیده می‌شود. ما شاهدیم که روش‌های ابداعی و بی‌منطقی از جمله اعزام هیأت سه نفره،انجام نظرسنجی و دیگر موارد در انتخاب روسای دانشگاه به کار گرفته می‌شود.

این فعال دانشجویی در ادامه با بیان اینکه لازمه پیشرفت علمی وجود آرامش در فضای دانشگاه‌ها است،‌گفت: با وضعیت کنونی و با رویکردی که وزارت علوم در برخورد با دانشگاه‌ها دارد ما شاهدیم آرامشی که لازمه پیشرفت علمی است در دانشگاه‌ها وجود ندارد و این وضعیت متوجه مشی وزیر علوم است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف تصریح کرد: متأسفانه نحوه برخوردی که وزارت علوم با شورای عالی انقلاب فرهنگی دارد این موضوع را قوت می‌بخشد که وزارت علوم به دنبال کم کردن نقش قانونی این شورا است. روند کنونی وزارت علوم جز تضعیف قانون نتیجه دیگری ندارد.

کریمی در پایان خاطرنشان کرد‌: در اینکه عزل و نصب روسای دانشگاه‌ها با نگاه حزبی و سیاسی شکل می‌گیرد شکی نیست چرا که ما شاهدیم بسیاری از روسای دانشگاه‌ها از درجه علمی بالایی برخوردارند اما به دلیل مشی که در وزارت علوم حاکم است برکنار می‌شوند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها