امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92493
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با ...

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: طبق اعلام نماینده معاون برنامه‌ریزی رئیس‌ جمهور، در مرحله دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، 2 هزار و 400 میلیارد تومان به سبد کالا و امنیت غذایی اختصاص داده شده، این در حالی است که نه در قانون هدفمندی یارانه‌ها و نه در قانون بودجه سال 93، چیزی به عنوان سبد کالا و امنیت غذایی وجود ندارد.

وی افزود: از سوی دیگر با وجود اینکه در قانون بودجه مبلغ 2 هزار میلیارد تومان برای بیمه بیکاری در نظر گرفته شده، دولت هیچ اعتباری را برای این بخش در نظر نگرفته است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود که امسال و در بخش اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها دولت با 7 هزار میلیارد تومان کسری بودجه مواجه شود و در صورت این اتفاق، یارانه بخش تولید و درمان تأمین نخواهد شد.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: ایراداتی که در نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها  به دولت قبل وارد بود، به این دولت نیز وارد است و به عنوان نمونه می‌توان به عدم تأثیرگذاری این قانون به ویژه در مرحله دوم بر مصرف حامل‌های انرژی توسط مردم اشاره کرد.

وی در پایان یادآور شد: از این رو مقرر شده است تا دیوان محاسبات گزارشی از نحوه اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها در 3 ماه نخست سال جاری را به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارائه کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار