امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92496
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید با اعلام این خبر افزود: جشنواره کشوری ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید با اعلام این خبر افزود: جشنواره کشوری حلقه‌های علمی بسیج اساتید با هدف شناسایی و معرفی اساتید برتر حلقه‌های علمی سازمان در سطح کشور و ارائه دستاوردهای این حوزه به صورت نمایشگاهی توسط معاونت پژوهش و حلقه‌های علمی سازمان طراحی و برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد: خلاقیت در برقراری ارتباط و تعامل آموزشی و پژوهشی با اعضاء در راستای دانشجوپروری، تولیدات آموزشی و پژوهشی از قبیل کتاب و مقاله و ارتباط با صنعت و رفع نیازهای جامعه عمده ترین محورهای این رویداد علمی است.

به گفته وی این جشنواره در گروه‌های پنج گانه علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، هنر و معماری، کشاورزی و منابع طبیعی برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج اساتید خاطرنشان ساخت: در مجموع 15 حلقه علمی در سه محور و 5 گروه اعلام شده در اولین جشنواره حلقه‌های علمی انتخاب خواهند شد. همچنین، مسئولین حلقه‌های علمی برتر برای حضور در همایش سراسری سالانه بسیج اساتید در مشهد انتخاب نهایی می‌شوند.

وی با بیان اینکه حلقه‌های علمی فرصتی مناسب مناسب برای کادرسازی و تامین نیروی انسانی متخصص در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و صنعتی کشور است، گفت: نظام اسلامی پس از تثبیت مقتدرانه، اکنون در مرحله تشکیل الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت قرار گرفته است و  شرط تبدیل ایران اسلامی به یک قدرت بین المللی، حصول مرکزیت علمی جهانی است که این مهم بدون تحقق دانشگاه اسلامی امکان پذیر نخواهد بود.

وی به تشریح اهمیت و ضرورت‌های تشکیل حلقه‌های علمی از سوی سازمان بسیج اساتید پرداخت و خاطر نشان کرد: از جمله برنامه‌های راهبردی سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور برای دست یابی به دانشگاه اسلامی، تشکیل حلقه‌های علمی استاد محور، مرکب از یک استاد فرهیخته متعهدوتعدادی از دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی بویژه،تحصیلات تکمیلی است.

به گفته وی، حلقه‌های علمی فرصتی است مناسب برای مجالست وگفت‌وگو با بزرگان علم و معرفت و کسب دانش معنوی و رفع ابهامات عقیدتی، یادگیری تکمیلی مباحث تخصصی  و دریافت پاسخ سوالات علمی، عقیدتی و فرهنگی، تسریع در وقوع جنبش نرم افزاری و تحول علمی، کسب تجربه  متخصصان و صاحبنظران علم و صنعت، ایجاد ارتباط مستمر با صنعت و  مهیا شدن برای خدمت به جامعه و کادر سازی و تامین نیروی انسانی متخصص برای دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و صنعتی کشور است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها