امروز : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 5
۰۳:۰۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 925
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۱۹
تعداد بازدید: 447
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از پایگاه خبری دانشگاه الازهر، مجمع مطالعات اسلامی این دانشگاه بزرگ اسلام در جدیدترین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از پایگاه خبری دانشگاه الازهر، مجمع مطالعات اسلامی این دانشگاه بزرگ اسلام در جدیدترین مجله رسمی خود که به نام این دانشگاه است، اندیشه‌های شهید مطهری(ره) را بررسی کرد.

بنابر این گزارش، این نسخه از نشریه «الازهر» در ادامه فعالیت 86 ساله خود در هفته اول جمادی الثانی منتشر می‌شود و در آن مقالات و مطالعات اسلامی مهمی از بزرگترین شخصیت‌ها و اندیشمندان مصری و اسلامی منتشر می‌شود.

بنابر این گزارش، در سرمقاله این نشریه «دکتر محمد عماره» سردبیر «اندیشه شیعی» این مجله آیت‌الله شهید مطهری(ره) را الگویی برجسته خوانده است.

وی معتقد است: شهید مطهری(ره) نماینده و خلاصه طرحی فکری است و نبوغ این فیلسوف مجدد در جمع او بین اصول و فقه و بین حقیقت منطقه‌ای و جهانی است که از آن جایگاه نگاهی آینده‌نگر به اسلام و مسلمانان را تبیین می‌کند.

عماره تاکید می‌کند: کلید اساسی در شخصیت فکری شهید مطهری(ره) افق فلسفی اوست که از طریق آن پنجره‌های عقل را بر شکیات و سوالات باز می‌کند.

این استاد دانشگاه الازهر با اشاره مطول به این نکته می‌افزاید: طرح شکیات و القاء شبهات درباره مسائل اسلام به یقین ثبات اسلام را تایید می‌کند و نشان می‌دهد که این دین مقدس از هر معرکه و مواجهه‌ای قوی، عزیز و مقتدر خارج می‌شود.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها