امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92500
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
محمدرضا روشنایی سخنگوی دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیرامون عملکرد وزارت علوم در ...

محمدرضا روشنایی سخنگوی دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیرامون عملکرد وزارت علوم در 9 ماه گذشته، گفت: هر دولتی این حق را دارد افرادی را در مسئولیت‌های مختلف بگمارد که با رویکرد دولت همراه و هم جهت باشند اما این تغییرات باید در چهارچوب قانون و با حفظ خطوط قرمز نظام باشد.

وی ادامه داد: افرادی که در سال 88 اصل جمهوریت نظام و قانون اساسی را زیر سؤال بردند قطعا شرایط انتصاب در مسئولیت‌های دولتی را ندارند.

روشنایی در ادامه با بیان اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری رشد علمی کشور نباید متوقف شود، گفت: رشد و پیشرفت علمی کشور تابعی از فضای آرام و با نشاط دانشگاه‌ها است.

وی ادامه داد: ما مشاهده می‌کنیم که هرگاه دانشگاه‌های کشور با اغتشاش و التهاب مواجه شده‌اند، روند علمی کند و گاهی متوقف شده است. در حال حاضر نیز شاهد بر هم خوردن فضای آرام دانشگاه‌ها به دست فرصت‌طلبان تندرو هستیم.  

عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت با اشاره به اتفاقات اخیر رخ داده در دانشگاه امیرکبیر گفت: با رویکردی که وزارت علوم در تغییر رؤسای دانشگاه‌ها دارد فضای دانشگاه‌ها در حال تبدیل شدن به یک فضای سیاست‌زده است. برای مثال در اولین روز مدیریت جدید دانشگاه امیرکبیر با اقداماتی که فرصت‌طلبان تندرو در جلسه معارفه سرپرست جدید این دانشگاه انجام دادند، یکی از اساتید دانشگاه به خاطر اقدامات فرصت‌طلبان تندرو مجروح می‌شود. این فضای ملتهب و سیاسی قطعاً به فضای علمی ضربه می‌زند.

روشنایی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از شرایطی که می‌تواند به دولت‌ها ضربه بزند، عمل بر خلاف شعارها است که در حال حاضر رویکردی که فرجی دانا در وزارت علوم دارد بر همین روال است و با شعار اعتدال دولت همخوانی ندارد. فضای ملتهب دانشگاه‌ها نشان می‌دهد که رویکرد فرجی دانا در وزارت علوم با شعار اعتدال دولت همگام نیست.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها