امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92503
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
اسماعیل جلیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مسجدسلیمان اظهار کرد: در بخش اقتصادی در سال 93 شاهد تحولی اساسی نبوده‌ایم، زیرا در این بخش هنوز ...

اسماعیل جلیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مسجدسلیمان اظهار کرد: در بخش اقتصادی در سال 93 شاهد تحولی اساسی نبوده‌ایم، زیرا در این بخش هنوز تحرک خاصی در بخش تولید شاهد نیستیم و به این دلیل اقتصاد همچنان دچار رکود است.

وی تصریح کرد: دولت تلاش کرده است تا با تثبیت قیمت‌ها و کاهش هزینه‌های دولت، تا حدی بر افزایش تورم و کاهش هزینه‌ها فائق آید ولی این روند، تاثیر بسزایی در بخش اقتصاد نداشته است.

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اتفاقاتی که در حوزه بانکی و سرمایه‌ای، به خصوص بازار سرمایه در طول چند ماه گذشته حادث شده بیانگر یک ناهماهنگی بین تیم اقتصادی به‌ویژه در حوزه اقتصاد و دارایی، بانک مرکزی و بازار سرمایه است که نتیجه آن تغییر مکرر در نرخ بهره و سود بانکی بود که قبل و بعد از سال جدید شاهد آن بودیم.

وی اضافه کرد: اتفاقاتی که در بازار سرمایه افتاد و افت شدید شاخص‌های بورس که منجر به خروج سرمایه‌ها از این بخش گردید و به نوعی سبب شد تا بازارهای واسطه‌ای چون دلالی در طلا و ارز شکل بگیرد و ادامه پیدا کردن رکود در بخش‌های خدماتی تولیدی، که همچنان شاهد آن هستیم بیانگر یک ناهمگونی و ناهماهنگی بین تیم اقتصادی دولت است.

این عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: فرصت‌هایی بعد از مذاکرات 1+5 به نوعی به صورت روانی در بازارهای بین‌المللی و ملی ما ایجاد شد ولی متاسفانه به دلیل بی‌برنامگی در این حوزه نتوانستیم از فرصتی که ایجاد شد بهره ببریم.

وی افزود: هر چند کشورهای اروپایی از این فرصت استفاده کردند و با ایجاد ارتباط تلاش کردند تا در حوزه اقتصادی، صنعتی و خدماتی به نفع شرکت‌های خودشان قراردادهایی منعقد کنند.
انتهای پیام/72006/صا20/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها