امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92507
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر با صدور بیانیه‌ای پیرامون اتفاقات رخ داده در ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر با صدور بیانیه‌ای پیرامون اتفاقات رخ داده در مراسم معارفه سرپرست این دانشگاه تأکید کرد: با وجود چنین تنش‌آفرینی‌هایی نمی‌توان به تداوم حرکت پرشتاب چرخ علم و فناوری امید بست.

متن کامل بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر به شرح ذیل است:

« صبح شنبه 7 تیر ماه، طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، قرار بر برگزاری مراسم تودیع رئیس سابق و معارفه سرپرست اولین دانشگاه صنعتی کشور بود. اما این مراسم نیز همچون سایر برنامه‌های چند وقت اخیر دانشگاه از حواشی که عده‌ای شناخته شده مسبب آن هستند، بی‌نصیب نماند.

در این برنامه که توسط مدیریت جدید دانشگاه و با دعوت عمومی روابط عمومی، در ساختمان فارابی برگزار شد، با توجه به فضای کم سالن برگزاری مراسم، مسئولین برنامه اقدام به بستن درب‌های ساختمان کردند.

اما چند تن از دانشجویان شناخته شده که از ساعت قبل که گویی خود را برای کارزاری آماده کرده بودند از سوی یکی دیگر از درب‌های دانشگاه حرکت کرده و پس از درگیری با انتظامات دانشگاه اقدام به بالا رفتن از درب فلزی و شکستن درب شیشه‌ای ساختمان فارابی کردند که موجب مجروحیت یکی از اساتید دانشکده صنایع و آزرده خاطر شدن سایر اساتید شد.

این گروه افراطی کار را به این جا ختم نکردند و در حضور اساتید، مسئولین، کارمندان و سایر دانشجویان دانشگاه که برای مراسمی پر شأن دانشگاه امیرکبیر خود را آماده ساخته بودند، به مسئولین سابق دانشگاه نیز اهانت کردند و با ایجاد اخلال در برنامه مراسم تودیع و معارفه را تنها به مراسم معارفه‌ای ناقص و دون شأن دانشگاه صنعتی امیرکبیر تبدیل کردند.

حال باید این سوال را پرسید که با وجود این رفتارهای هنجارشکنانه از سوی عده‌ای که سابقه شکستن درب‌های دانشگاه و بر هم زدن برنامه‌های قانونی دانشگاه در کارنامه اعمالشان به کرات خودنمایی می‌کند، چگونه می‌توان دانشگاهی پرنشاط در محیطی عقلانی و منطقی و به دور از هیاهو و جنجال آفرینی را متصور بود؟ چگونه می‌توان با وجود این تنش آفرینی‌ها به تداوم حرکت پرشتاب چرخ علم و فناوری در مادر دانشگاه‌های صنعتی کشور امید بست؟

در انتها ضمن آرزوی توفیق برای سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر در امر مسئولیت مهمی که به عهده دارد، امیدواریم مدیریت جدید دانشگاه با برخورد با چنین رفتارهایی که مرزهای اخلاق و قانون را درنوردیده است و از هرگونه توجیه عقلانی نیز به دور است فضای دانشگاه را به سمت فضای سالم سیاسی و به دور از التهاب و هیاهو، جهت فعالیت‌های پرنشاط دانشجویی هدایت کند.»
انتهای پیام.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها