امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۱۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92529
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار «سید حمید صدرالسادات»  ضمن تکذیب انتشار اخبار مربوط به «قوانین جدید معافیت کفالت» ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار «سید حمید صدرالسادات»  ضمن تکذیب انتشار اخبار مربوط به «قوانین جدید معافیت کفالت» گفت: هیچ قانون جدیدی در این خصوص وضع نشده بلکه تنها در ضوابط اجرایی برخی از مفاد آن، تغییراتی ایجاده شده است.
 
وی با تاکید بر عدم تغییر قانون «معافیت کفالت پدر نیازمند به مراقبت» گفت: طبق ماده 44 و 45 قانون خدمت وظیفه عمومی، تنها فرزند ذکور خانواده دارای پدر نیازمند به مراقبت، می تواند از این معافیت بهره مند شود.
 
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، با اشاره به اینکه، معافیت کفالت پدر به دو نحو بررسی می شود، افزود: در برخی موارد مشمول درخواست معافیت کفالت پدر نیازمند مراقبت را می دهد که با ارائه سوابق پزشکی پدر خود و بررسی مدارک مذکور در شورای پزشکی وظیفه عمومی، رأی نهایی توسط هیئت رسیدگی به کفالت صادر می شود.
 
وی ادامه داد: دسته دیگر از مشمولان به واسطه کبر سن پدرشان، بدون مراجعه به شورای پزشکی و با داشتن سایر شرایط از جمله نداشتن غیبت و ...، می تواند از این معافیت بهره مند شوند.
 
سردار صدر السادات با تاکید بر اینکه در اصل قانون معافیت کفالت پدر تغییری ایجاد نشده، گفت : با توجه به بررسی اداره بهداشت نیروهای مسلح، کبر سن 70 سالگی تشخیص داده شد لذا از این پس، مشمولان غیرغایبی که پدرشان به سن 70 سالگی رسیده و تنها فرزند ذکور خانواده هستند، می توانند از این معافیت بهره مند شوند.
 
وی افزود: ابلاغیه مذکور از اول تیر اجرایی شده و مشمولانی که تا پایان خرداد برای معافیت کفالت پدر 65 سال تمام، درخواست خود را در مراکز پلیس 10+ به ثبت رسانیده‌اند، همچنان می توانند از این معافیت بهره مند شوند.
 
وی گفت: طبق ابلاغیه جدید ستاد کل نیروهای مسلح، مشمولانی که از معافیت ایثارگران و مددجویان استفاده کرده اند، در صورت استخدام در نیروهای مسلح و ارائه تائیدیه از این نیرو، کارت معافیت وی به منظور بهره مندی برادر دیگرش، از این امتیاز باطل خواهد شد، بنابراین برادر دوم می تواند از خدمت سربازی معاف شود.
 
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا یادآور شد: در گذشته، برای ابطال کارتهای معافیت کسانی که در نیروهای مسلح استخدام می‌شدند، این مقررات وجود نداشت.
 
صدرالسادات تصریح کرد: بر اساس قانون، کسانی که دارای سابقه ایثارگری (جبهه، جانبازی و اسارت) باشند، به ازای هر 30 ماه جبهه، 25 درصد جانبازی و 2 سال سابقه اسارت، می‌توانند یکی از فرزندان خود را معاف کنند، همچنین یکی از مددجویان خانواده هایی که پدر آنها فوت کرده و یا مادر تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) یا بهزیستی هستند، می توانند از خدمت سربازی معاف شوند.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار