امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92533
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار قضائی فارس، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در شصت و چهارمین نشست خبری خود درباره آخرین جزئیات رسیدگی به پرونده اتهامی ...

به گزارش خبرنگار قضائی فارس، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در شصت و چهارمین نشست خبری خود درباره آخرین جزئیات رسیدگی به پرونده اتهامی رئیس جمهور سابق کشورمان، گفت:‌ تا آنجا که من اطلاع دارم این پرونده نه مختومه شده است و نه منجر به صدور حکم شده است.

وی گفت: این که متهم موظف باشد در دادگاه حضور یابد و یا اینکه وکیل وی به دادگاه برود موضوعاتی است که از جانب رئیس دادگاه درباره آن تصمیم گرفته می‌شود.

یکی از خبرنگاران از محسنی اژه‌ای درباره علت انتقاد رئیس قوه قضائیه از عملکرد سازمان صدا و سیما پرسید که محسنی اژه‌ای، گفت: این طبیعی است که عده‌ای از مراجعین به دستگاه قضا نسبت به عملکرد این دستگاه انتقاد داشته باشند، اما اینکه در یک برنامه تلویزیونی فقط منتقدین مورد مصاحبه و خطاب قرار گیرند، صحیح نیست.

وی گفت: در جای دیگری از برنامه دستگاه قضائی کشورمان با برخی از نهادهای غربی و خارجی مقایسه شده بود، حال آنکه مبانی این مقایسه اشتباه بوده است.

اژه‌ای گفت: برای مثال برخی کشورها از زندانی تعریفی دارند مبنی بر اینکه فرد اتهامش ثابت شده و محکوم شده است، حال آنکه بر اساس تعریف کشور ما فردی که بخاطر یک درگیری ساده در بازداشت بسر می‌برد، تا پرونده‌اش رسیدگی شود، زندانی قلمداد می‌شود.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: البته کار مجری برنامه و سؤالاتی که هم پرسیده شد، جای انتقاد دارد هر چند که ما معتقدیم صدا و سیما در بسیاری از عرصه‌ها درست عمل کرده است.

اژه‌ای گفت: البته در این خصوص دادستان تهران در نامه‌ای از رئیس صدا و سیما خواسته است تا به این موضوع رسیدگی کند و ببیند این اتفاق چگونه رخ داده است.

یکی از خبرنگاران خطاب به اژه‌ای گفت:‌ بسیاری از شالیزارها بخاطر پرداخت یارانه و تنگدستی کشاورزان از بین رفته است، دستگاه قضا در این خصوص چه اقدامی انجام داده‌ است، اژه‌ای گفت: اینکه شما می‌گویید صحیح نیست اما اصل سوال مربوط به قوه قضائیه نمی‌شود و دیگران باید پاسخ دهند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها