امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92542
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، عباس لامعی ظهر امروز در نخستین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خراسان جنوبی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، عباس لامعی ظهر امروز در نخستین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خراسان جنوبی اظهار داشت: بالاترین مقام کشور مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور، خانواده شهید و ایثارگران و به ویژه جانبازان را در هر موقعیتی که باشند مورد تفقد قرار می‌دهند و این خود نشان از اهمیت کار است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش به عنوان دستگاه فرهنگی بازوی انقلاب بوده است، تصریح کرد: این دستگاه فرهنگی با دارا بودن 5 هزار معلم و 36 هزار دانش‌آموز شهید، بیشترین شهید را تقدیم انقلاب کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است که باید از اطلاعات جامع این نهاد در حوزه شهدا، جانبازان و ایثارگران استفاده کرد.

لامعی با بیان این‌که ایثارگران فراموش شده‌اند، متذکر شد: اگر خواسته باشیم فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه رواج یابد باید به این قشر نیز توجه ویژه شود.

وی به فعالیت‌های آموزش و پرورش در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و گفت: توسعه کمی و کیفی مدارس شاهد به عنوان پایگاه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مدنظر قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی یادآور شد: مدارس شاهد از لحاظ علمی و تربیتی جایگاه ویژه‌ای دارند و اکثر فرهنگیان داوطلب حضور در این مدارس هستند.

لامعی از برگزاری یادواره شهدا در سطح تمامی مدارس استان خبر داد و افزود: سال‌های گذشته نیز یادواره شهدا در مدارس برگزار شد که در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل جوان تاثیرگذار بوده است.

وی برگزاری اردوهای راهیان نور را از دیگر اهداف آموزش و پرورش در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد و گفت: در این راستا نیاز است از کسانی که در جبهه‌های جنگ و هشت سال دفاع مقدس حضور داشته‌اند به عنوان راوی استفاده شود.

لامعی ادامه داد: برگزاری نشست‌های تخصصی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر برنامه‌ها و اهداف آموزش و پرورش است.
انتهای پیام/69017/ق30/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها