امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92544
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محسن یوسفوند عصر امروز در کارگروه صیانت از حقوق شهروندی که با حضور معاون سیاسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محسن یوسفوند عصر امروز در کارگروه صیانت از حقوق شهروندی که با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار و مسئولان دستگاه‌های اجرایی در خرم‌آباد برگزار شد، گفت: با اعتقاد به اینکه آگاهی‌بخشی به مردم در بحث عفاف و حجاب بسیار اثربخش است، کمیته آموزش و کمیته تبلیغی فرهنگی در آموزش و پرورش تشکیل شده است، به همین منظور جلساتی اختصاصی با موضوع حجاب و آشنایی مردم با حقوق شهروندی از طرف کمیته‌ای تخصصی متشکل از دستگاه‌های اجرایی اعم از علوم پزشکی در حوزه داخلی تشکیل شد.

وی ادامه داد: این جلسه‌ها نتایج خوبی در زمینه حقوق شهروندی در سطح ادارات استان لرستان داشته است.

در ادامه مشاور اجرایی آموزش و پرورش لرستان گفت: یکی از برنامه‌های اساسی قابل اجرا، برگزاری همایش با محوریت صیانت از حقوق شهروندی با مشارکت سایر دستگاه‌ها به خصوص اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است که می‌توان جوانان را با عوارض و نتایج منفی زندگی در دنیای مجازی و عوارض اشتباهات جبران‌ناپذیری از قبیل اشتراک‌گذاری عکس‌های خصوصی و بیان بحث‌های خانوادگی در دنیای مجازی آشنا کرد که این امر نیازمند مشارکت هرچه بیشتر ادارات استان لرستان است.

مریم شاهرخی افزود: شرایط و امکانات برای برگزاری همایش در بهمن‌ماه سال جاری در ایام دهه فجر فراهم است که می‌توان فراخوان مقاله و تشکیل کمیته علمی برای بررسی مقالات را در برنامه‌های همایش به منظور برپایی، پربارتر گنجاند.

وی ادامه داد: در ایام تابستان برنامه‌ای با عنوان «من یک شهروند هستم»، در کانون پرورش فکری و فرهنگی هنری لرستان برگزار می‌شود.

در ادامه معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی استان لرستان با اشاره به اینکه ابلاغ پیامبران برای آموزش رعایت حقوق شهروندی بوده است، بیان داشت: دو مقوله حجاب و عفاف و حقوق شهروندی جدا از هم هستند و باید به صورت جداگانه و جدی بررسی شوند.

علی غلامی با بیان اینکه حقوق شهروندی جایگاه ویژه‌ای دارد، بنابراین باید به صورت ویژه دنبال شود، افزود: دستگاه‌های اجرایی برای کسب رتبه برتر در خصوص حقوق شهروندی باهم رقابت می‌کنند و نباید بررسی موضوعات عفاف و حجاب برای رفع تکلیف صورت گیرد و با جدیت بیشتری باید دنبال شود.

در ادامه مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: بحث حقوق شهروندی در دو مقوله رعایت حقوق شهروندی توسط ادارات و آشنایی و آگاهی بخشیدن به مردم نسبت به حقوق خود در جامعه باید بررسی شود.

همایون عمودی‌زاده عنوان کرد: برگزاری جلسات در قالب کمیته فرهنگی بدون اطلاع‌رسانی عمومی کافی نیست.

وی اضافه کرد: به منظور آگاهی‌بخشیدن به عموم مردم باید CDهای آموزش حقوق شهروندی تهیه و در حاشیه شهرها توزیع شود، علاوه بر آن باید برای آموزش حقوق شهروندی تیم‌های محلاتی تشکیل شود.

به گزارش فارس؛ عصر امروز در کارگروه صیانت از حقوق شهروندی با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار و مسئولان دستگاه‌های اجرایی در خرم‌آباد برگزار شد.
انتهای پیام/2304/ذ40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها