امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92547
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، منوچهر حبیبی بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد سرمایه‌گذاری استان قزوین که در استانداری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، منوچهر حبیبی بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد سرمایه‌گذاری استان قزوین که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: وجود چشمه‌های آب گرم در برخی از مناطق استان قزوین موجب به وجود آمدن ظرفیت‌های اقتصادی خوبی در آن مناطق شده است.

وی افزود: با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص تحقق اقتصادی مقاومتی یکی از زمینه‌های تحقق این مهم استفاده از ظرفیت‌هایی مانند چشمه‌های آب گرم است.

معاون امور عمرانی استاندار قزوین اضافه کرد: با توجه به اینکه استان قزوین نیز از این نظر ظرفیت‌های خوبی دارد، می‌توان با توسعه مناطق نمونه گردشگری مانند منطقه نمونه گردشگری آبگرم قزوین و افزایش امکانات موجود در این منطقه نسبت به بهره‌برداری اقتصادی از این منطقه اقدام کرد.

حبیبی با اشاره به واگذاری منطقه نمونه گردشگری آبگرم قزوین به بخش خصوصی ادامه داد: براساس اصل 44 قانون اساسی منطقه نمونه گردشگری آبگرم قزوین در سال 85 با برگزاری مناقصه به بخش خصوصی واگذار شد.

وی عنوان کرد: شرکت برنده مناقصه منطقه نمونه گردشگری آبگرم طرح جامعی برای این منطقه ارائه داد که در کارگروه گردشگری استان نیز به تصویب رسید.

معاون امور عمرانی استاندار قزوین تصریح کرد: با مذاکراتی که با مسئولان این شرکت صورت گرفته مدت زمان مشخصی برای انجام اقدامات باقی مانده در این منطقه نمونه گردشگری و اجرای طرح جامع تصویب شده در کارگروه گردشگری استان در نظر گرفته شده است که امیدواریم در مدت زمان مشخص شده نسبت به این مهم اقدام شود.

واگذاری 28 هکتار از منطقه نمونه گردشگری آبگرم به بخش خصوصی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین نیز در خصوص واگذاری منطقه نمونه گردشگری به بخش خصوصی گفت: از سال 85 که بحث واگذاری مناطق نمونه گردشگری به بخش خصوصی قوت گرفت، منطقه گردشگری آبگرم نیز به دلیل داشتن چشمه‌های آبگرم مورد توجه بخش خصوصی قرار گرفت.

حمیدرضا قاسمی افزود: با برگزاری مناقصه شرکت «ارشیا» برنده شد و طرح جامعی برای این منطقه ارائه داد که مورد تأیید کارگروه گردشگری استان نیز قرار گرفت.

وی با اشاره به مشکلات موجود در این مسیر اضافه کرد: تاکنون براساس مصوبه مسکن و شهرسازی استان 28 هکتار از منطقه نمونه گردشگری آبگرم به بخش خصوصی واگذار شده است که با مشکلاتی برای اجرای طرح ارائه شده روبرو است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین ادامه داد: رفع معارض زمین واگذار شده و اختلاف نظر بین امور اراضی منابع طبیعی و مسکن و شهرسازی که مکاتباتی برای رفع آن‌ها صورت گرفته است نیز از جمله اقدامات است.

قاسمی خاطرنشان کرد: با رفع این مشکلات سرمایه‌گذار بخش خصوصی می‌تواند نسبت به اجرای طرح جامعی که برای این منطقه گردشگری ارائه داده است، اقدام کند.

وی یادآور شد: امیدواریم در مدت زمانی که برای آغاز امور اجرایی در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است، مسئولان استان با رفع مشکلاتی که پیش‌روی سرمایه‌گذار بخش خصوصی وجود دارد زمینه لازم برای اجرای طرح پیشنهادی بخش خصوصی در این منطقه را فراهم کنند.

انتهای پیام/77010/غ40/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها