امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92563
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «آندری لیسنکو» سخنگوی مرکز اطلاعاتی شورای امنیت و دفاع اوکراین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «آندری لیسنکو» سخنگوی مرکز اطلاعاتی شورای امنیت و دفاع اوکراین اعلام کرد که طرحی به منظور یک اقدام تهاجمی به مواضع نیروهای نظامی استقلال طلبان در شرق اوکراین تهیه شده و در حال حاضر تدارکات و تجهیزات نظامی لازم در حال تهیه است.

وی گفت: «در حال حاضر طرح صلح در حال اجراست و نیروهای نظامی ما در محل استقرار خود بسر می‌برند، ولی در صورت دستور لازم در این زمینه، همه آنها آماده اقدام و شرکت در یک عملیات تهاجمی به مواضع استقلال طلبان هستند.»
 
لیسنکو چند ساعت قبل اعلام کرده بود که «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهوری اوکراین امروز تا ساعت 23 شب، تصمیم خویش در مورد اینکه رژیم آتش‌بس را ادامه دهد یا خیر، اتخاذ خواهد کرد.

لازم به ذکر است که رژیم آتش‌بس در مناطق دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین که زمان آن جمعه گذشته به دستور پروشنکو برای مدت 72 ساعت تمدید شده بود، امروز، دوشنبه ساعت 23 شب به وقت محلی به پایان خواهد رسید.

در جریان 3 روز تمدید آتش‌بس، بارها درگیری بین نیروهای ارتش اوکراین و نیروهای مردمی استقلال طلب درگرفته و طرفین یکدیگر را به نقض اصول آتش‌بس متهم کردند.

رئیس‌جمهوری اوکراین پیش از این اعلام کرد که علاوه بر طرح صلح خود برای حل بحران در اوکراین، «نقشه دومی» هم دارد که فعلا جزییات آن را فاش نخواهد کرد.

«یوری لوتسینکو» مشاور رئیس جمهوری اوکراین در خصوص «نقشه دوم» پروشنکو توضیح داده و گفته بود که اگر نیروهای استقلال طلب سلاح خود را بر اساس طرح صلح زمین نگذارند، نیروهای ارتش اوکراین مجبور خواهند شد تا بر اساس این طرح عمل کنند و مسلما در این صورت شدت عمل بیشتری برای سرکوب و تسلیم کردن کسانی که تمامیت ارضی اوکراین را در معرض خطر قرار داده‌اند، بکار گرفته خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار