امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9259
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۵
تعداد بازدید: 154
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، این مراسم نورانی شب گذشته با اقامه نماز مغرب و عشاء و نیز قرائت قرآن ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، این مراسم نورانی شب گذشته با اقامه نماز مغرب و عشاء و نیز قرائت قرآن کریم و سخنرانی «اسماعیل زاده» رایزن سفارت ایران در عشق‏‌آباد برگزار شد.

رایزن فرهنگی سفارت ایران در عشق‌‏آباد در آغاز این آئین مبارک ضمن تبریک به حضار به مناسبت میلاد حضرت امام محمد تقی(ع)، با استناد به احادیث و روایات، مقاطع مختلف زندگی آن حضرت و تحولات سیاسی و اجتماعی آن زمان بویژه دوران مأمون‌الرشید عباسی را تشریح کرد.

وی در معرفی این بزرگوار گفت: امام نهم شیعیان حضرت جواد (ع) در سال 195هجری در مدینه متولد شد نام ایشان محمد معروف به جواد و تقی است و القاب دیگری مانند رضی و متقی نیز داشته ولی تقی از همه معروفتر می‏‌باشد. مادر گرامی ایشان «سبیکه» یا «خیزران» است که این 2 نام در تاریخ زندگی آن حضرت ثبت است.

اسماعیل زاده افزود: حضرت جواد (ع) با عمر کوتاه خود که همچون نوگل بهاران زودگذر بود، در دوره‏‌ای که فرقه‏‌های مختلف اسلامی و غیراسلامی در میدان رشد و نمو یافته و دانشمندان بزرگی در این دوران زندگی می‌کردند و همچنین علوم و فنون سایر ملت‌ها پیشرفت کرده و کتاب‌های زیادی به زبان عربی ترجمه و در دسترس قرار گرفته بود، علیرغم کمی سن، وارد بحث‏‌های علمی می‌شدند و با سرمایه خدایی امامت که از سرچشمه ولایت مطلقه و الهام ربانی مایه گرفته بود، احکام اسلامی را مانند پدر و اجداد بزرگوارش گسترش داده، به تعلیم و ارشاد پرداخته و به مسائل بسیاری پاسخ گفت.

رایزن فرهنگی کشورمان همچنین در قسمت پایانی سخنرانی خود برخی احادیث و روایات امام جواد (ع) در زمینه توکل بر خدا، پرهیز از عجله، طلب بخشش، خوش اخلاقی و دادن صدقه را برای حضار تشریح کرد.

این مراسم که تا پاسی از شب با حضور دیپلمات‌ها و معاون سفیر کشورمان در عشق‏‌آباد ادامه داشت، با  پذیرایی از حضار به پایان رسید.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها