امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9261
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۵
تعداد بازدید: 200
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ منابع آگاه به روزنامه الاخبار لبنان گفتند که تماس باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا با میشل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ منابع آگاه به روزنامه الاخبار لبنان گفتند که تماس باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا با میشل سلیمان همتای لبنانی وی در راستای درخواست سفارت آمریکا در لبنان برای افزایش فشار بر تمام سلام مأمور تشکیل کابینه برای تن دادن به خواسته‌های جریان هوادار غرب در این کشور و تسریع در تشکیل دولت لبنان بوده است.

این منابع تاکید کردند که سعد الحریری نخست وزیر سابق لبنان و سمیر جعجع رئیس حزب نیروهای لبنانی با هم توافق کردند که در سایه عدم اقدام عربستان سعودی به افزایش فشارها بر تمام سلام در راستای تسریع در روند تشکیل دولت و عدم توانایی حریری و جعجع و سایر هواداران آنها برای فشار بر طرف سعودی، دست به دامن آمریکا شده و از این کشور برای تشویق سلیمان و تمام سلام به تسریع در تشکیل دولت کمک بگیرند.

بر اساس این گزارش، تماس‌ها در این رابطه از سوی نیروهای لبنانی و شخص مروان حمادة نماینده پارلمان و محمد شطح مشاور سعد حریری با مورا کونیلی سفیر آمریکا در لبنان انجام شد. دو طرف در این دیدار توافق کردند که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا را قانع کنند تا وی فشارها بر تمام سلام برای تسریع در تشکیل دولت را تشدید کند. در این راستا قرار شد اوباما توصیه‌هایی را نیز در مورد مواضع سلیمان در زمینه بحران سوریه و ادعای آمریکا در مورد مشارکت حزب‌الله در درگیری‌های سوریه به وی در راستای افزایش فشارها بر حزب الله لبنان داشته باشد.

جریان 14 مارس شرایط کنونی را آخرین و استثنایی‌ترین فرصت برای احیای خود می‌داند و سعی دارد با فشار بر نخست‌وزیر و رئیس جمهور،جریان 8 مارس را به قبول یکی از دو طرح استثماری (8-8-8) و دولت یک جانبه و تحمیلی مجبور کند که هر دوی این طرح‌ها هیچ جایگاه خاص سیاسی و تصمیم سازی به جریان هوادار مقاومت نمی دهد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها