امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92613
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «بلومبرگ»، بانک «بی‌پی‌اس پاریبا» فرانسه روز دوشنبه با پرداخت 8.83 میلیارد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «بلومبرگ»، بانک «بی‌پی‌اس پاریبا» فرانسه روز دوشنبه با پرداخت 8.83 میلیارد دلار به عنوان جریمه، موافقت کرد.
این بانک از سوی آمریکا به نقض تحریم‌های اعمال شده از سوی این کشور متهم شده است. وکیل بانک با حضور در اولین جلسه دادگاهی که در نیویورک برگزار شد، این اتهام را پذیرفت و با پرداخت جریمه، موافقت کرد.
رقم جریمه تقریبا با درآمد یک سال فعالیت این بانک، برابر است. این بانک همچنین احتمالا به یکسال ممنوعیت از پرداخت و مبادلات با دلار، محکوم می‌شود.

«ژان لورنت بوناف» مدیرعامل بانک «پاریبا» پیشتر در رابطه با اقدام اخیر آمریکا علیه این بانک و جریمه مالی سنگین به اتهام همکاری با ایران گفته است: «می‌خواهم آشکارا بگویم که ما جریمه سنگینی خواهیم شد زیرا اختلالی در عملکرد ما رخ داد و اشتباهی صورت گرفت.»

طبق دادخواست اداره‌ دادستانی آمریکا، بانک پاریبا حدود 30 میلیارد دلار معامله پولی داشته و تحریم‌های مالی آمریکا را در فاصله سال‌های 2002 تا 2009 میلادی دور زده است.

این در حالی‌است که وزارت اقتصاد فرانسه پیش از این از مقام‌های آمریکایی خواسته بود  نسبت به تصمیمشان در جریمه چند میلیارد دلاری این بانک فرانسوی به دلیل ارتباط با ایران منصفانه رفتار کنند. 

دولت فرانسه هم‌چنین هشدار داده که محکومیت سنگین مالی برای این بانک بر کل اقتصاد اروپا تأثیراتی منفی خواهد گذاشت.

طبق گزارش بخش جنایی وزارت دادگستری آمریکا، پرداخت جریمه‌ نقدی، بانک پاریبا را از اتهام «توطئه در راستای نقض قانون قدرت‌های اقتصادی بین‌المللی» مبرا نخواهد کرد.

جریمه بانک پاریبا فرانسه در حالی صورت می‌گیرد که چندی پیش نیز بانک فرانسوی «اچ اس بی سی» در سال 2012 میلادی به دلیل نقض تحریم‌های ایران، در دادگاهی در آمریکا به پرداخت یک میلیارد و 900 میلیون دلار جریمه محکوم شده بود.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها