امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92621
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست اعضای فراکسیون همپیمانی ملی در دفتر ابراهیم جعفری رئیس این فراکسیون بدون دستیابی به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست اعضای فراکسیون همپیمانی ملی در دفتر ابراهیم جعفری رئیس این فراکسیون بدون دستیابی به نتیجه خاصی پایان یافت.

در همین ارتباط احمد جمال سخنگوی جریان اصلاح که یکی از اعضای فراکسیون همپیمانی ملی است به السومریه نیوز گفت: همپیمانی ملی عراق با در اختیار داشتن 180 کرسی پارلمانی از 328 کرسی تعیین کننده نخست وزیر آینده است ولی تاکنون کسی را به عنوان نخست وزیر معرفی نکرده است.

احمد جمال تاکید کرد که ائتلاف دولت قانون همچنان خواستار نخست وزیری نوری المالکی برای سومین دوره است ولی دیگر اعضای همپیمانی ملی از جمله جریان صدر و مجلس اعلای اسلامی به این امر معترض هستند.

وی در ادامه تاکید کرد که جریان صدر و مجلس اعلای اسلامی هر کدام نامزدهایی برای تصدی سمت نخست وزیری معرفی کرده‌اند.

دیروز «احسان‌العوادی» از رهبران ائتلاف دولت قانون عراق گفته بود که نوری مالکی، احمد الچلبی (عضو مجلس اعلا اسلامی عراق) و عادل المهدی (عضو مجلس اعلا اسلامی عراق و معاون سابق جلال طالبانی رئیس جمهور) سه نامزد اصلی برای تصدی سمت نخست وزیری هستند.

عراق در 30 ژوئن(10 اردیبهشت) شاهد برگزاری اولین انتخابات پارلمانی در این کشور پس از خروج نیروهای آمریکایی بود و نتیجه این انتخابات 19 روز بعد اعلام شد.براساس نتایجی که کمیساریای عالی انتخابات عراق اعلام کرد ائتلاف دولت قانون به ریاست نوری المالکی نخست وزیر این کشور با بدست آوردن 92 کرسی بالاتر از دیگر رقبا بود.

پس از ائتلاف دولت قانون، فراکسیون الاحرار وابسته به جریان صدر، ائتلاف مواطن به ریاست سید عمار حکیم، ائتلاف متحدون به ریاست اسامه النجیفی،‌ائتلاف الوطنیه به ریاست ایاد علاوی و حزب دموکراتیک کردستان به ریاست مسعود بارزانی قرار گرفتند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها