امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92632
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «السومریه نیوز» عراق، مقتدی صدر رهبر جریان صدر در عراق در بیانیه‌ای در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «السومریه نیوز» عراق، مقتدی صدر رهبر جریان صدر در عراق در بیانیه‌ای در آستانه اولین جلسه پارلمان جدید عراق اعلام کرد که این جلسه سرنوشت ساز است.

مقتدی صدر با اشاره به اینکه مردم عراق منتظر نتایج نشست پارلمان عراق هستند، تاکید کرد که حضور در نشست افتتاحیه بسیار مهم است، لازم است تمام جریان ها در این نشست حضور یابند تا از اختلافاتی که کشور را به این مرحله رسانده، عبور کنند.

مقتدی صدر از تمام جریان‌ها خواست تا نامزدهای خود را برای نخست وزیری معرفی کنند و در امور دیگر گروه‌ها در زمینه نامزدها دخالت نکنند و در عین حال خودش از نوری المالکی نامزد ائتلاف دولت قانون خواست تا برای سومین بار نامزد تصدی نخست وزیری نشود.

عراق در 30 ژوئن(10 اردیبهشت) شاهد برگزاری اولین انتخابات پارلمانی در این کشور پس از خروج نیروهای آمریکایی بود و نتیجه این انتخابات 19 روز بعد اعلام شد.براساس نتایجی که کمیساریای عالی انتخابات عراق اعلام کرد ائتلاف دولت قانون به ریاست نوری المالکی نخست وزیر این کشور با بدست آوردن 92 کرسی بالاتر از دیگر رقبا بود.

پس از ائتلاف دولت قانون، فراکسیون الاحرار وابسته به جریان صدر، ائتلاف مواطن به ریاست سید عمار حکیم، ائتلاف متحدون به ریاست اسامه النجیفی،‌ائتلاف الوطنیه به ریاست ایاد علاوی و حزب دموکراتیک کردستان به ریاست مسعود بارزانی قرار گرفتند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها