امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۶:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92650
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ارتش رژیم‌صهیونیستی اوایل وقت روز سه‌شنبه نوار غزه را از هوا و دریا هدف حملات گسترده خود قرار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ارتش رژیم‌صهیونیستی اوایل وقت روز سه‌شنبه نوار غزه را از هوا و دریا هدف حملات گسترده خود قرار دادند. منابع فلسطینی از شنیده شدن صدای انفجارهای متعدد خبر داده و می‌گویند ده‌ها نقطه در نوار غزه هدف قرار گرفته است.

رسانه‌های صهیونیستی از جمله «یدیعوت آحارونوت» و «هاآرتص» نیز این حملات را تائید کرده و مدعی شده‌اند که مواضع گروه حماس هدف این حمله بوده است.عکس: خبرگزاری فرانسه


 

 

این حملات پس از آن صورت گرفت که عصر دوشنبه ارتش رژیم‌صهیونیستی اجساد سه اسرائیلی که حدود 20 روز قبل در «الخلیل» ناپدید شده بودند را در حوالی این منطقه پیدا کرد. پس از شناسایی این اجساد، مقامات اسرائیلی حماس را به دست داشتن در مرگ این سه نفر متهم و فلسطینی‌ها را به حملات تلافی‌جویانه متهم کردند.

 

رژیم‌صهیونیستی در حدود 3 هفته‌ای که از ناپدید شدن این افراد می‌گذشت، تقریبا هر شب نوار غزه را هدف قرار داده و در کرانه باختری نیز دست به عملیات گسترده جست‌وجو زده بود. این عملیات‌ها به شهادت دستکم 7 فلسطینی (2 نفر در غزه و 5 تن در کرانه باختری) منجر شد. با این حال آنطور که رسانه‌های محلی گزارش داده‌اند، حملات بامداد سه‌شنبه از زمان پایان جنگ هشت روزه، بی‌سابقه بوده است.

هنوز هیچ آماری از خسارات و تلفات احتمالی حملات اخیر منتشر نشده است.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار