امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92661
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، مجموعه تئاترشهر به تعبیر بسیاری از اهالی هنرمندان قلب تئاتر ایران است. قلبی که این روزها، لحظه به لحظه نسبت به گذشته ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، مجموعه تئاترشهر به تعبیر بسیاری از اهالی هنرمندان قلب تئاتر ایران است. قلبی که این روزها، لحظه به لحظه نسبت به گذشته دست‌خوش اتفاقاتی بس ناگوار می‌شود.

از محیط پیرامون آن که جایگاه ویژه اراذل و اوباش و معتادین شده تا ساختمان‌هایی که به اشکال ناگهانی ظهور می‌کنند. زخم‌های این قلب پیر با ناامنی پیکره خود ادامه می‌یابد و حتی با وعده‌هایی که سالیان دراز توسط مدیران مختلف مبنی بر تعمیرات عنوان می‌شود التیام پیدا نمی‌کند.

از سوی دیگر رفت‌و‌آمدهای مدیران به تئاترشهر همواره شرایط نبود برنامه‌ای دراز مدت و متعادل را فراهم کرده است. پس از استعفای اتابک نادری از ریاست تئاترشهر و آمدن پریسا مقتدی اتفاقی جالب در نوع خود رخ داد و آن هم این بود که بزرگترین سالن ا۳ین مجموعه یعنی سالن اصلی پس از پایان نمایش «دن کاملیو» به کارگردانی کوروش نریمانی در تاریخ 30 خرداد ماه این سالن حدود 10 روز است که میزبان هیچ گروه و نمایشی نشده است و آنچه مشهود است نمایش بعدی که میهمان این سالن خواهد شد نمایش «ترانه‌های قدیمی» کاری از محمد رحمانیان است که از 2 مرداد ماه به روی صحنه می‌رود.

در واقع اگر نمایش جدیدی آماده اجرا در سالن اصلی مجموعه تئاتر نشود، این سالن نزدیک به 34 روز خالی از اجرا خواهد بود و این اتفاقی ناگوار برای تئاتر کشور است، در شرایطی که کمبود سالن معضل تئاتر است و به هیچ وجه همخوانی با میزان تقاضای هنرمندان ندارد. خاک خوردن صحنه سالن اصلی تئاترشهر جای تعجب دارد.

جالب است بدانید در کارگاه نمایش همین مجموعه تئاترشهر به دانشجویان تعداد 5، 6 یا 14 اجرا می دهند با این استدلال که محدودیت سالن داریم و متقاضی زیاد است. برای دانشجویان از ایجاد فرصت و دادن فرصت برای معرفی آنها می‌گویند در صورتی که در سالن اصلی تئاتر شهر فرصت اجرای یک نمایش را از مخاطبانش می‌گیرند.

این اتفاقات نشان از عدم برنامه‌ریزی و سوء مدیریت در تئاترشهر است و یا اینکه نشان از نداشتن اختیار تصمیم گیری از سوی مدیریت جدید آن است. به هر جهت تئاترشهر به هرشکلی که می‌خواهد از سوی اداره کل هنرهای نمایشی اداره شود نباید فرصت اجرای تئاتر در آن گرفته شود. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها