امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92700
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبایت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «گربه یک مهندس است» آخرین سروده کمال شفیعی برای کودک و نوجوان است که ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبایت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «گربه یک مهندس است» آخرین سروده کمال شفیعی برای کودک و نوجوان است که توسط انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب شده است.

شاعر مجموعه «گربه یک مهندس است» تلاش کرده تا حد امکان از کلیشه‌های معمول و رایج در شعر کودک و نوجوان امروز، فاصله گرفته، عرصه‌های جدیدی را تجربه کند. او به دنبال شکار سوژه‌های نو و بدیع و گشودن دریچه‌های تازه به روی مخاطب خود بوده است.

شفیعی درباره سروده‌های کتاب اظهار داشت: عنوان این مجموعه برگزفته از یک شعر کتاب است. در این اثر سعی شده به وظایف مخلوقات خدا بر روی زمین اشاره شود تا نوجوانان بیشتر با هدف خلقت برخی موجودات آشنا شوند.

شفیعی ادامه داد: مثلا در بخشی از کتاب امده است: زیر دست شاخه‌ها/ گربه یک مهندس است. نقشه‌های گربه هم/ گاه می خورد شکست. ملاحظه می‌کنید که در این شعر به مبحث امیدواری تاکید شده است، لذا در بخشی از شعر وقتی گربه شکست می‌خورد نا امید نمی‌شود و دوباره در پی طرح نقشه دیگری می‌رود.

شفیعی افزود: در مجموعه «گربه یک مهندس است» تلاش شده هم نگاه تازه‌ای به محیط اطراف نوجوانان شود و هم تخیل تازه‌ای در ان قرار داشته باشد.

این شاعر کودک و نوجوان خاطرنشان کرد: وقایع این کتاب خیلی دور از ذهن نیست و نوجوان را به فکر درباره محیط اطراف خود وادار می‌کند، شعرها بین فضای تخیلی و رئال سروده شده‌اند، همچنین سعی کرده‌ام به کودکان بیاموزم که می‌شود نگاه دیگری به پدیده هستی داشت و محیط اطراف را با نگاهی خلاقانه مشاهده کرد.

وی با اشاره به دیگر آثار خود در حوزه کودک و نوجوان اظهار داشت: این کتاب هشتمین مجموعه منظوم بنده برای نوجوانان است که برای اواخر دوران کودکی و ابتدای دوره نوجوانی سروده شده است.

مجموعه شعر «گربه یک مهندس است» تولید دفتر ادبیات کودک و نوجوان است که در قطع رقعی و در شمارگان 2500 نسخه توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها