امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92721
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،اومیت یاردیم سفیر ترکیه با حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی  پیرامون همکاری های بیشتر  ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،اومیت یاردیم سفیر ترکیه با حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی  پیرامون همکاری های بیشتر  سینمایی بین دو کشور در محل سازمان دیدار و گفتگو کرد.

در این ملاقات که "مجتبی راعی" کارگردان و "آرش امینی" مدیرکل حوزه ریاست و امور بین الملل  نیز حضور داشتند،پیرامون اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه اخیر سینمایی که بین روسای جمهور دو کشور به امضا رسیده ، بحث و تبادل نظر شد.

در این نشست سفیر ترکیه ضمن اشاره به جایگاه ویژه سینمای ایران در منطقه ،خواستار برداشته شدن گام های موثر همکاری بین سینما گران دو کشور شد.

دکتر "حجت الله ایوبی " رئیس سازمان سینمایی نیز ضمن تبریک به مناسبت دریافت جایزه نخل طلای کن امسال توسط کار گردان ترک – نوری بیگلان جیله" زمینه آغاز این همکاری ها را مساعد ارزیابی کرد.

در ادامه سازمان سینمایی طرح تولید مشترک فیلم بلند "طاووس مست" نوشته مجتبی راعی " که برداشتی مدرن از عرفان مولانا جلال الدین" است، برای اولین گام از این دست فعالیت ها پیشنهاد کرد سفیر جمهوری ترکیه نیز متقابلأ با اشاره به تأکید رئیس جمهور کشورمان  دکتر " روحانی " به توسعه صنعت توریسم بین دو کشور ؛خواستار تولیدات مشترکی دراین زمینه  توسط مستند سازان دو کشور شد و مقرر شد به زودی گام های موثری  توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و موسسات مشابه ترکیه ای برداشته شود. 

در پایان ایوبی ضمن اشاره به اپرای "دیدار" با مضمون زندگی شمس تبریزی و مولانا که اخیرأ تصنیف آن توسط " لوریس چکناواریان " به پایان رسیده است ؛پیشنهاد اجرا و ضبط  سینمایی آن را در ترکیه مطرح کرد که مورد استقبال سفیر ترکیه قرار گرفت و مقرر شد در آینده ای نزدیک زمینه های اجرایی شدن آن توسط ترکیه فراهم شود.
 
* امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان سینمایی و وزارت آموزش و پرورش

براساس این گزارش، همچنین سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش و پرورش با هدف بهره گیری از نقش کار آمد فیلم و سینما در آموزش و پرورش و ایجاد پیوند بین مدرسه و هنر با  استفاده ازامکانات و ظرفیت های مشترک ،تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

در این تفاهم نامه که به امضای حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی و دکتر حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش رسید ، بر استفاده کار آمد از قابلیت ها و مزیت های سینما در امر تعلیم و تربیت اعتقادی ،عبادی و اخلاقی ، زیبا شناختی و هنری و ایجاد روحیه کار آفرینی و برقراری و گسترش همکاری و هم افزایی بخش آموزش و پرورش با سینما تأکید شده است.

دکتر "ایوبی " در این مراسم ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت : امروز  را روزی خوب ، با برکت و مهم  برای سینمای کشور می دانم  که در آن پیوند مدرسه و هنر رقم می خورد و این امر میسر نشد مگر با ارده ای بسیار قوی که هم در مسئولین آموزش و پرورش  و هم در سازمان سینمایی برای این پیوند مهم وجود داشت .

ایوبی در ادامه ضمن یاد آوری دیدار مهم و امیدوار کننده ای که با وزیر آموزش و پرورش داشته است در خصوص رابطه سینما و هنر با آموزش و پرورش گفت : ما باور داریم اگر بخواهیم سینما را نجات دهیم و اعتلاء ببخشیم ،بیشترین یاری را آموزش  و پرورش و نسل در حال رشد به ما خواهند رساند.

وی افزود : امضای این تفاهم نامه اتفاق مبارکی برای اهالی سینما و فرزندان کشورمان و علاقه مندان سینما خواهد بود و درخواست من از مدیران سازمان سینمایی همکاری  با کمیته اجرایی این تفاهم نامه ، به نحو احسن است و تا پایان سالجاری نتایج مثبت آن انشاءالله به منصه ظهور خواهد رسید.

کفاش نیز در سخنانی با تمجید از درک درست  سازمان سینمایی از مقوله فرهنگ و  استفاده درست و به جا از همکاری های بین بخشی ، این تفاهم نامه را بسیار مفید و مبارک دانست و ابراز امیدواری کرد  مراحل اجرایی و عملیاتی آن با موفقیت انجام شود.

این مراسم با حضور  جمعی از مدیران سازمان سینمایی و وزارت آموزش و پرورش در محل سالن کوچک سازمان سینمایی برگزار شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار