امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92747
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۳
تعداد بازدید: 91
  نماینده استان دیالی در مجلس عراق، اوضاع 90 درصد مناطق این استان را طبیعی و امن توصیف کرد.

 

نماینده استان دیالی در مجلس عراق، اوضاع 90 درصد مناطق این استان را طبیعی و امن توصیف کرد.

به نقل از العالم، "مُنا العمیری" نماینده استان دیالی در مجلس نمایندگان عراق روز دوشنبه تاکید کرد: در پی کنترل نیروهای امنیتی بر اوضاع، 90 درصد مناطق این استان از نظر امنیتی باثبات شده و زندگی طبیعی در جریان است.

"مُنا العمیری" در مصاحبه با شبکه عراقی "سومریه نیوز" از همکاری عشایر و ساکنان شهر بعقوبه (مرکز استان) در حفظ دستاوردهای امنیتی تمجید کرد و گفت: نیروهای امنیتی در 2 هفته گذشته 3 حمله گروه های تروریستی برای برهم زدن ثبات بعقوبه را خنثی کردند.
شورای استانداری دیالی سه شنبه گذشته از طرح راهبری بزرگی برای دفاع از این استان خبر داد و تاکید کرد: اوضاع امنیتی در مرکز استان و تعدادی از مناطق باثبات است.  
دیروز هم خبرنگار العالم در عراق گزارش داد، نیروهای ارتش این کشور با پشتیبانی عشایر، بخش های زیادی از استان دیالی و مرکز آن شهر بعقوبه در شرق عراق را به کنترل خود درآوردند، و اقدامات پیشگیرانه و جستجو برای دستگیری تروریست های ادامه دارد.
پس از پاکسازی استان دیالی، نیروهای ارتش عراق براساس نقشه امنیتی در حال پیشروی به سوی کرکوک و پاکسازی مناطق مختلف تحت سلطه داعش هستند.
در پی تصرف ناگهانی استان نینوا توسط گروه های بعثی و تکفیری و پیشروی آنها به سمت استان صلاح الدین و به دست گرفتن کنترل برخی مناطق این استان، نوری مالکی نخست وزیر عراق در دهم ژوئن وضعیت آماده باش اعلام کرد. همچنین پس از فتوای مرجعیت برای مقابله با تروریستها هزاران شهروند عراقی از مناطق مختلف این کشور برای عضویت در ارتش و پیوستن به نیروهای امنیتی داوطلب شده اند.
منبع:خبرگزاری مصاف
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها