امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92754
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۴
تعداد بازدید: 21
همایون امیرزاده مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت امور فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

همایون امیرزاده مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت امور فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از معاونت فرهنگی اظهار داشت: آقای جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدت سه ساعت از معاونت فرهنگی و ادارات زیر مجموعه بازدید کرده و از نزدیک با کارشناسان حوزه‌ها گفت‌وگو کردند.

* بازدید سه ساعته وزیر ارشاد از معاونت فرهنگی

وی با تاکید براینکه فرصت خوبی فراهم شد تا در دیدار چهره به چهره کارشناسان حوزه‌های کاری خود را معرفی کنند، ابراز داشت: وزیر ارشاد در این بازدید تاکید بر لزوم حرکت به سمت واسپاری بخشی از فعالیت‌هایی که امکان تصدی‌گری در آنها وجود دارد، تکریم ارباب رجوع، تسهیل در کاهش فرآیند صدور مجوزها و.. داشت.

وی در پاسخ به اینکه آقای جنتی پیرامون ممیزی و یا مسایل مجوز تاکید خاصی داشت، گفت: به شکل موردی موضوعی مطرح نشد، کلیات و سیاست‌ها مطرح شد و ایشان بیشتر تلاش داشتند تا شنونده حرف‌ها باشند و مسایل را بدون واسطه از بخش‌ها پیگیری کنند.

* جلسات کارگروه مالیات ناشران و کتابفروشان ادامه می‌یابد/ به اجماع خوبی می‌رسیم

امیرزاده در پاسخ به اینکه در نشست کارگروه مالیاتی که هفته گذشته در ارشاد برگزار شد قرار بود موارد و مصوبات از طریق آقای صالحی به وزیر ارشاد منعکس شود، بیان کرد: بله این مهم انجام شد و ما ادامه جلسات را خواهیم داشت، از زمان برگزاری تاکنون بازخوردهای خوب و مناسبی دریافت کرده‌ایم، بسیاری از تشکل‌ها و مجموعه‌ای از ناشران ضمن استقبال از راه‌اندازی این کارگروه، اعلام آمادگی کرده‌اند در مباحث حقوقی و در بخش‌های خارج از ارشاد همکاری داشته باشند.

به گفته این مشاور معاون فرهنگی، در ارشاد به نظر می‌رسد ما به اجماع مناسبی دست یابیم تا با یک مدیریت واحد مسایل را دنبال کنیم، البته تلاشی که در جهت رفع مشکلات موجود در طول چند روز پس از نشست در حوزه حقوقی دنبال می‌شود قابل تحسین است.

وی با بیان این مطلب که در اداره کل حقوقی مسایل پیگیری می‌شود، گفت: این مسایل در حال پیگیری است تا از مبادی مختلف دغدغه‌ها را برطرف کنیم.

* اجرای دستور‌العمل وزیر ارشاد برای عدم برگزاری مراسم افطاری از محل اعتبارات دولتی در ماه رمضان

وی در پایان به دستور وزیر ارشاد برای عدم برگزاری مراسم افطاری از محل اعتبارات دولتی در ماه رمضان، ابراز داشت: این بخشنامه مناسب بود به این دلیل با دستور معاون فرهنگی این ابلاغ به ادارات و زیر مجموعه‌ها منعکس شد، در این راستا برنامه‌ریزی که معاونت فرهنگی برای برنامه افطار داشت لغو شد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار