امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92757
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۴
تعداد بازدید: 53
بهمن بهمنی در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به اولویت‌های دفتر تعالی خانواده و ازدواج وزارت ورزش و جوانان، گفت: یکی از اولین اولویت‌های ما ...

بهمن بهمنی در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به اولویت‌های دفتر تعالی خانواده و ازدواج وزارت ورزش و جوانان، گفت: یکی از اولین اولویت‌های ما در سال جاری پیگیری ستاد ساماندهی ازدواج استان‌ها است تا به صورت فعالتری نسبت به گذشته کار خود را انجام دهند.

پیگیری اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان

وی ادامه داد: همچنین پیگیری اجرای قانون تسهیل ازدواج که در سال‌های گذشته به دلایلی اجرایی نشده است نیز یکی دیگر از برنامه‌های دفتر تعالی خانواده و ازدواج وزارت ورزش و جوانان است که در این راستا جلساتی را نیز با متولیان موضوع ازدواج و دفتر معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری داشتیم و پیشنهادهای اصلاحی این قانون آماده شده است.

دستورالعمل اجرایی دفتر مشاوره ازدواج همزمان با هفته ازدواج ابلاغ می‌شود

مدیرکل دفتر تعالی خانواده وزارت جوانان در خصوص ساماندهی مراکز مشاوره ازدواج، گفت: زمینه‌های فعالیت دفاتر مشاوره ازدواج و خانواده فراهم شده است و دستورالعمل اجرایی آنها نیز همزمان با هفته ازدواج ابلاغ می‌شود تا اولین مراکز مشاوره ازدواج در این هفته به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کنند.

بهمنی خاطرنشان کرد: هدف از راه اندازی و ساماندهی دفاتر مشاوره ازدواج افزایش کمی این دفاتر نیست بلکه تأکید بر استفاده از نیروها و کارشناسان تخصصی است که کیفیت مشاوره ازدواج افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه نباید دفاتر مشاوره و همسرگزینی با دفاتر همسریابی اشتباه گرفته شود، گفت: در دفاتر همسرگزینی طرفین انتخاب خود را انجام داده‌اند و برای اطمینان از انتخاب خود و همچنین بالابردن سطح زندگی زناشویی خود به این دفاتر مراجعه می‌کنند اما دفاتر همسریابی اقدام به معرفی افراد به یکدیگر می‌کند که فعالیت این دفاتر هنوز در دستور کار وزارت ورزش و جوانان نیست.

ارزیابی عملکرد دفاتر مجازی همسریابی

مدیرکل دفتر تعالی خانواده تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه‌های دفتر تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان این است که عملکرد مراکز همسریابی مجازی مورد ارزیابی قرار گیرد تا مفید بودن یا نبودن عملکرد این مراکز مشخص شود و در صورتیکه عملکرد آنها مفید دانسته شد در مرحله بعد راهکارهای فعالیت قانونی آنها را شناسایی می‌کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها