امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9276
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۶
تعداد بازدید: 121
کامران کیوان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: در هر دوره هشت ساله مدیریتی کشور مشکلات بسیاری به وجود می‌آید که از نمونه‌های این مشکلات ...

کامران کیوان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: در هر دوره هشت ساله مدیریتی کشور مشکلات بسیاری به وجود می‌آید که از نمونه‌های این مشکلات اعمال مدیریت سلیقه‌ای است که به نوبه خود زمینه‌ساز موانع برای موسیقی است.

وی افزود: از جمله مشکلاتی که موسیقی اصفهان با آن دست و پنجه نرم می‌کند، این است که موسیقی اصفهان دستورالعمل و آئین‌نامه اجرایی مشخصی ندارد و عدم آگاهی و نداشتن پشتوانه علمی برای مدیریت هنری موجب بروز عدم تعادل در این حوزه می‌شود.

نوازنده و موسیقیدان اصفهانی گفت: به طور معمول افرادی که دارای تفکر نقد موسیقی هستند، رأس امور را در دست می‌گیرند و به موسیقی لطمه می‌زنند.

وی با اشاره به اینکه هنرسرای خورشید اصفهان از جمله مراکزی است که با مدیریت قابل اداره می‌شود و دید خوبی نسبت به امور هنری دارد، گفت: در زمانی که مردم به واسطه رادیو و تلویزیون و سایر رسانه‌ها اغنا نمی‌شوند و دچار روزمرگی شده‌اند، مراکز هنری باید وارد عمل شوند و نیاز موسیقیایی آنها را رفع کنند.

کیوان ادامه داد: با تعویض سیستم مدیریت ممکن است، شرایط متفاوتی بر موسیقی حاکم شود و در این بین موسیقی فاخر بیشترین لطمه را می‌خورد، زیرا موسیقی لایت و یا موسیقی دنس تجاری هستند و مخاطب خود را دارد، اما موسیقی فاخر باید محیط مناسب برای ارائه و جذب مخاطب را داشته باشد.

وی گفت: در روسیه شیوه مدیریت هنری به گونه‌ای است که به عنوان مثال در حوزه موسیقی، مدیران مربوطه هنرمندان بزرگ را در حوزه موسیقی از خاورمیانه و سایر نقاط جهان دعوت می‌کنند تا در یک بازه زمانی برای مردمشان به اجرا بپردازند و این شیوه را عاملی برای غنای فرهنگی و هنری کشور خود می‌دانند.

نوازنده و موسیقیدان اصفهانی اضافه کرد: فضای فرهنگی هر شهر بسته به شعور و تجربیات و آشنایی مدیر فرهنگی آن شهر متفاوت است.
انتهای پیام/63019/ع20/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار